Новини » Політика 18 квітня, 2019, 16:06
Проблема у тому, що наші багатії заробляють на збитках держави, – фінансист-інвестор
ZIK
ZIK

Різниця між заможними людьми і олігархами полягає в тому, що олігархи – це люди, які мають вплив на політику. Саме вони заробляють на монопольному становищі через «своїх» політиків і тим самим завдають збитків державі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив координатор Громадянської платформи «Нова Країна» Тарас Козак.

«На відміну від багатьох мільярдерів, яких ми бачили у списку «Forbes», починаючи з Безуса, Гейтса, власників різних інтренет-компаній, наші багатії заробили на збитках держави і завдають шкоду через свій політичний вплив», – сказав Козак.

Він зауважив, що більшість таких людей мають власні медіа-холдинги, через які намагаються вплинути і на маси.

«Переважно, у кожного з олігархів є свій телеканал чи ЗМІ, яке дає можливість проводити їм свій політичний вплив через парламент. Адже, зазвичай, такі особи мають «свої» фракції у Верховній Раді і впливають на виконавчу владу», – наголосив він.

За його словами, дуже часто люди на рівні заступників міністрів, міністрів чи керівників департаментів в міністерствах перебувають на зарплаті в певного олігарха.

«Дуже часто високопосадовці  регулярно отримують зарплату у конвертах від певних осіб. І така інформація є досить поширеною. Тому погано, що у нас є люди, які намагаються не за рахунок своїх статків сплатити більше податків, а навпаки – сплатити менше і таким чином забрати щось в держави, продати державі щось дорожче, купити в неї щось дешевше», – розповів Козак.

Він зазначив, що такі дії призводять до того, що більшість населення просто отримує низькі зарплати.

«У нас не надто добре розвинена економіка. Тому що ще однією особливістю олігархів є монополії у тих напрямках, де олігархи організували свої імперії. Саме на ці ринки нікого з конкурентів вони не пускають через законодавчі обмеження, нормативні акти та інше. Тому, наприклад, комунальні послуги можуть українцям продавати дорожче, чи автомобілі, бо вони мають вплив на регуляційне середовище», – додав він.

До слова, блогер Андрій Карпов на прізвисько «Полтава» заявив про те, що у разі перемоги Зеленського на виборах, в команді якого «світиться» багато осіб із Партії регіонів, країну чекає повний фінансовий переділ. Не виключено, що Європа обмежить безвіз для українців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 09:31 :30