Новини » Політика 18 квітня, 2019, 17:37
Петро Порошенко у зверненні до українців закликав голосувати за Україну
Президент України Петро Порошенко. Фото: president.gov.ua/Микола Лазаренко
Президент України Петро Порошенко. Фото: president.gov.ua/Микола Лазаренко

Президент Петро Порошенко виступив із відеозверненням до українців напередодні другого туру виборів, які відбудуться цієї неділі, 21 квітня. Він назвав свої здобутки і визнав свої помилки на цій посаді за п’ять років і подякував громадянам за підтримку. Також чинний глава держави закликав українців не перекреслювати всього досягнутого і не відмовлятися від європейського майбутнього.

ІА ZIK подає текст його звернення у повному обсязі:

«Ми разом пройшли непростий шлях. І, насамперед, згадаю про те, що не вийшло і чим я сам незадоволений, за що щиро ще раз прошу пробачення.

Найбільше болить те, що не вдалося завершити війну, бо ключ від миру не в наших руках. І прикро, що мільйони людей живуть у бідності і ми ще не подолали наслідків кризи, яку спричинила російська агресія. Ми недостатньо просунулися у боротьбі з корупцією. Але політика – це мистецтво можливого. Якщо навіть вірити, що Президент може все, то він не може все й одразу. А не помиляється лише той, хто нічого не робить.

Я особисто припустився багатьох тактичних прорахунків, але впевнений, що не схибив у питаннях державницької стратегії. І наші головні здобутки – армія, Угода про асоціацію з ЄС, безвіз і міжнародна коаліція на підтримку України, і режим санкцій, який послаблює Росію і стримує її агресію. Томос. Децентралізація. І за все це я хотів би подякувати саме вам. Бо нічого з того не зміг би зробити, якби мене не надихала ваша підтримка.

За п’ять років Путін не досяг жодної своєї стратегічної цілі щодо України. Намагався атакувати нас з фронту і підірвати з тилу. Нічого в нього не вийшло. Він прагне реваншу. Він не відмовився від планів знищити Україну, позбавити нас незалежності і розмити нашу національну ідентичність. Перше, що він ставить собі за мету, – негайно зупинити наш рух до ЄС та НАТО як системи колективної безпеки. Вона Росії не по зубах, а нас вона надійно захистить. І Кремль докладе чималих зусиль для формування лояльної до Москви більшості – це за результатами парламентських виборів. А вже зараз розраховує на слабкого, непідготовленого, некомпетентного новачка на посаді Президента України, якого легко переграє і на безпековому, і на дипломатичному, і на політичному фронтах.

Україні потрібен лідер, який здатен протистояти Путіну і зривати його хижі плани щодо нашої країни. Україні потрібен головнокомандувач, спроможний організувати сильну армію, міцну оборону і на цій основі досягти миру.

Україні потрібен керівник зовнішньополітичної сфери, зрозумілий світовим лідерам. Який говорить з ними однією мовою і який розбирається у хитросплетіннях світової дипломатії. Україні потрібен Президент, який забезпечить незворотність європейського і євроатлантичного курсу.

Я поважаю вибір тих, хто підтримав мого опонента. Цей вибір свідчить, що у суспільстві є потужний запит на оновлення всієї політичної еліти. Його не можна ігнорувати. Восени парламентські вибори і вони дають навіть не шанс, а реальну можливість перемагати, формувати коаліцію, входити в уряд. Там ключ до всіх необхідних змін. І саме так можна розпочати свій реальний шлях у політику. Але дуже і дуже ризиковано експериментувати з посадою Президента та верховного головнокомандувача. Це ж не жарти. Йдеться про безпеку країни і про безпеку кожного з нас.

І в програмі мого опонента нема жодного слова про Євросоюз, то ж мене не дивує, що за нього агітує Москва від Жиріновського та Зюганова до нашої еміграції на чолі з Азаровим, яка вже спакувала валізи для повернення в Україну. Як і група олігархів-утікачів. І план одного з них у разі перемоги Зеленського – повернути собі Приватбанк. Як бачите, їм не терпиться. Вони вже зараз почали реалізацію цього задуму. І подібна авантюра загрожує втратою грошей десяткам мільйонів клієнтів, а країні в цілому – дефолтом та новою економічною кризою. Тому уряд на Національний банк правильно роблять, що оскаржують це рішення.

А незабаром реваншисти планують скасувати люстрацію, електронне декларування для державних службовців.

Дорогі українці, п’ятирічне президентство – це не комедія, яку можна перемкнути на будь-якому епізоді, коли вже стало не смішно. І не фільм жахів, який можна зупинити, якщо вже зовсім страшно.

Країна сьогодні на роздоріжжі: або ми впевнено продовжуємо рух до Європейського Союзу та НАТО, або настає реванш. І це буде різкий поворот одразу. Це буде попервах малопомітне, повзуче, але впевнене повернення у сферу російського впливу.

Я знаю, як багато у вас до мене претензій. Я знаю, як важко кожному з вас пробачити мені мої помилки і повірити мені ще раз. Це моя провина. Так, я не ідеальний. Але я впевнений, що ми не маємо права перекреслити все досягнуте і відмовитися від європейського майбутнього. І щоб завершити розпочате і не змарнувати вже зроблене, я прошу вашої підтримки 21 квітня. І прийму будь-яке ваше рішення, адже воля народу – понад усе.

Втім, коли ви прийде на дільниці, не думайте про Зеленського і про Порошенка теж не думайте. Думайте про Україну, як її зберегти. Так само, як у 2014 ви зупинили Новоросію, тепер прошу не допустити перетворення України на Малоросію.

Слава Україні!»

Читайте також: Коли Порошенко і Ющенко захищали людей від тітушок, Зеленський агітував «Молодь за Януковича»

 

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 10:25 :32