Новини » Суспільство 18 квітня, 2019, 10:43
«Онлайн-утопія»: Супрун розповіла, яку користь принесла електронна система eHealth

В.о. голови МОЗ Уляна Супрун розказала, що завдяки електронній системі eHealth, яка ще два роки тому здавалася в Україні неможливою, українці можуть здійснювати низку електронних послуг, серед яких укладання декларації з сімейними лікарями, запис на прийом до лікаря тощо.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

 

Зокрема, Уляна Супрун розказала, що завдяки eHealth працюють такі електронні послуги:

 • Декларації з сімейними лікарями укладають через електронну систему охорони здоров’я.

27,3 мільйона українців обрали своїх лікарів та підписали електронні декларації. Це стало можливим завдяки електронній системі охорони здоров’я – eHealth. Також до неї приєдналися 1879 медичних закладів та понад 24,5 тисячі лікарів.

 • Запис до лікаря онлайн.

Все більше медзакладів пропонують записатися на прийом онлайн, а не чекати під кабінетом у черзі.

 • Електронні рецепти.

За програмою «Доступні ліки» тепер виписують електронні рецепти. Жодних папірців, які можуть погано читатися. Свої ліки можна отримати в сучасний спосіб – за електронним рецептом. До того ж, в будь-якій аптеці по всій країні, яка уклала договір з НСЗУ.

 • Електронний реєстр інсулінів.

У реєстрі зібрана інформація щодо всіх учасників та складових програми відшкодування вартості інсулінів – кожного лікаря, кожного пацієнта, кожної аптеки. Він дозволяє визначити реальну кількість пацієнтів, яким потрібен інсулін. І правильно розрахувати потребу у ліках на рівні міста чи області. Більше неможливо вигадувати фейкових пацієнтів та отримувати за них фінансування, наче на інсуліни, як це робили раніше.

Також Уляна Супрун зазначила, що у тестовому режимі в електронній системі запустили:

 • Електронну медичну картку пацієнта.

У тестовому режимі вона доступна сімейним лікарям, терапевтам та педіатрам медзакладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я та мають контракт з НСЗУ. Згодом ваш лікар вноситиме туди найважливішу медичну інформацію під час кожного візиту.

 • До кінця року планується впровадження електронного направлення на діагностику та до вузькопрофільних спеціалістів.
 • Також планується запустити в роботу Електронний реєстр листків непрацездатності.

Лікарняні листки буде неможливо підробити або купити. Завдяки реєстру оформити лікарняний можна буде значно швидше, крім того – швидше отримати нарахування грошей, які він передбачає.

Також, як наголошує Супрун, на сайті НСЗУ запрацювали нові дашборди, де регулярно оновлюється інформація щодо:

 • Електронної мапи сімейних лікарів.

Мапа усіх закладів, що надають первинну медичну допомогу та лікарів-ФОПів, які уклали договір з Національною службою здоров’я. За допомогою мапи можна знайти сімейного лікаря, найближчу амбулаторію до роботи чи дому, а також дізнатися, скільки декларацій підписав ваш лікар.

 • Бази даних підписаних декларацій та виплат медичним закладам.

Кожен може дізнатися: чи має медзаклад чинний договір з НСЗУ; помісячний розмір виплат медичному закладу за договором із НСЗУ; кількість закладів окремої форми власності у кожній з областей України; кількість оплачуваних НСЗУ декларацій в конкретному закладі, області чи регіоні країни.

 • Статусу укладання договорів з аптеками для програми «Доступні ліки».

Тут же можна переглянути стан укладання договорів, а також перелік аптек, в яких відпускають «Доступні ліки». Наразі таких аптек 5779 по всій країні.

 • Електронних рецептів – виписування і відпуск.

Також Уляна Супрун додала, що «електронні інструменти в державних органах дають змогу кожному слідкувати за тим, як і куди витрачаються кошти платників податків. Вони висвітлюють усі темні кути системи та виводять мільярди бюджетних грошей із тіні. Крім того, дають зовсім інший обсяг інформації для прийняття ефективних управлінських рішень».

«Поступово весь документообіг в системі охорони здоров’я перейде до електронного формату. Кожна зміна має впроваджуватися виважено та якісно, спираючись на найкращу міжнародну експертизу.

Поширюйте цю інформацію і користуйтеся eHealth!», – вона підсумувала.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 10:03 :14