Новини » Політика 18 квітня, 2019, 21:16
«Чорне дзеркало» в Україні: Забужко поділилась очікуваннями від дебатів на «Олімпійському»
ZIK
ZIK

Вперше в історії сучасної цивілізації наша молода демократія має в особі одного з кандидатів абсолютно віртуального персонажа, якого можна порівняти хіба що із персонажем серіалу «Чорне дзеркало». Там є ведмедик Волдо, який постійно переслідує політиків, таким чином здобуває прихильність широких народних мас. У підсумку – стає одним із президентських кандидатів. Правда, вибори програє. Ось це «Чорне дзеркало» зараз розігрується в Україні.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявила українська письменниця Оксана Забужко.

Оксана Забужко зізналася, що їй дуже складно уявити собі змістовну дискусію між реальним кандидатом і віртуальним, який під час виборчої кампанії діяв проти усіх прописаних в українському законодавстві і українській Конституції вимог і правил до кандидата в Президенти.

«Це унікальний випадок. Адже вперше в історії сучасної цивілізації наша молода демократія має в особі одного з кандидатів в Президенти, зрештою, лідера першого туру, абсолютно віртуального персонажа, якого можна порівняти хіба що із персонажем серіалу «Чорне дзеркало».

Там є такий ведмедик Волдо – анімаційний персонаж, якого озвучує за кадром актор. І ось цей ведмедик Волдо постійно переслідує чинних політиків, лає їх і показує «середній палець». Таким чином від здобуває прихильність широких народних мас і в результаті стає одним із президентських кандидатів. Правда, вибори програє. Ось це «Чорне дзеркало» зараз розігрується у нас в Україні», – вважає письменниця.

Водночас Забужко застерегла, що політика, яка стає шоу-бізнесом, – це дуже небезпечний симптом для 21 століття і для зародження нових форм тоталітаризму.

А переведення політичних дебатів у шоу, як зазначила пані Забужко, викликає у неї низку неприємних асоціацій. За словами письменниці, це абсолютно протиприродно, гібридно і цинічно з точки зору політики.

«Хай Бог боронить! Мені взагалі не подобається стилістика цих роликів і запрошень на стадіоні. Є правило, є вимога, що дебати мають відбуватися в студії національного мовника. Тому перетворювати це все на шоу – це дискредитувати великою мірою сам інститут президенства», – підсумувала Забужко.

Нагадаємо, 16 квітня команди кандидатів у Президенти Петра Порошенка і Володимира Зеленського уклали тристоронню угоду з НСК «Олімпійський».

Кандидат у Президенти та чинний глава держави Петро Порошенко погодився на дебати 19 квітня о 19:00 на НСК «Олімпійський».

Речник штабу підтвердив: Президент готовий побувати у п’ятницю на двох дебатах. Штаб Петра Порошенка також хоче розширити час дебатів з 60-ти до 90 хвилин.

18 квітня Центральна виборча комісія дозволила перенести початок дебатів між Петром Порошенком і Володимиром Зеленським.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 14:59 :20