Новини » Економіка 18 квітня, 2019, 22:00
Нові технології: В Україні запустять 5G для «розумних» доріг

На українських дорогах буде запущений пілотний проект на основі технології зв’язку 5G. Він носить назву Інтернет речей на дорогах на основі технології зв’язку п’ятого покоління 5G.

Про це сказав міністр інфраструктури України Володимир Омелян, повідомляє прес-служба відомства.

«Наша головна мета полягає в тому, щоб дороги були розумними, тобто такими, які інтегрують транспортну інфраструктуру в одну інтелектуальну мережу, забезпечуючи комфорт і безпеку користувачів. Цей проект – один з найважливіших і найбільш пріоритетних в Мінінфраструктури», – підкреслив міністр.

Зазначається, що запуск проекту буде проходити в три етапи. Перший – це пілот на тестовій ділянці дороги. На другому етапі відбуватиметься підключення до інтелектуальної мережі однієї української траси міжнародного значення. На третьому етапі планується покриття новітніми технологіями всіх автомобільних доріг України.

За його словами, вчора почалися монтажні роботи з обладнання пілотної ділянки траси Н-01 – 21-й кілометр Дніпровського шосе. Протягом двох місяців проект тестуватимуть і збиратимуть дані за допомогою мережі LTЕ, а вже з другого півріччя 2019 року – за допомогою 5G.

Офіційними партнерами пілотного проекту стали компанії Nokia і Vodafone, які підписали відповідний меморандум.

«Україна серед топ-10 країн світу, які випробовують мережу 5G. Це абсолютно нові технології, які відкривають нам небачені можливості, порівнюючи з усіма іншими стандартами», – резюмував Омелян.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 07:03 :43