Новини » Політика 18 квітня, 2019, 5:10
Міжнародний морський трибунал розгляне позов України проти Росії
Полонені українські моряки у залі суду в Москві, 13 лютого 2019 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Полонені українські моряки у залі суду в Москві, 13 лютого 2019 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Міжнародний трибунал з морського права (МТМП) підтверджує отримання запиту України щодо застосування тимчасових заходів з метою звільнення українських моряків, захоплених із застосуванням сили Росією в Керченській протоці в листопаді минулого року.

Про це пише Сегодня.

«Я хотів би підтвердити, що 16 квітня 2019 року Україна подала запит до Трибуналу про призначення тимчасових заходів відповідно до пункту 5 статті 290 Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права в суперечці між Україною і Російською Федерацією про» недоторканність трьох українських військових кораблів і двадцяти чотирьох військовослужбовців на борту», – повідомили в середу в прес-службі МТМП.

У прес-релізі, поширеному МТМП, також відзначається, що слухання по запитах про призначення тимчасових заходів зазвичай проводяться через два-три тижні після подачі запиту в Трибунал. «Дата буде оголошена в найближчі дні», – констатували в МТМП.

Раніше Міністерство закордонних справ України повідомило, що запит про застосування тимчасових заходів спрямований на захист від серйозної і непоправної шкоди, який буде завдано утриманням військово-морських суден України, що тривають, і утриманням та судовим переслідуванням їх військовослужбовців.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що відповідно до Конвенції ООН з морського права військово-морські судна і їхній персонал мають абсолютний імунітет, який передбачає, що іноземні держави не можуть їх заарештовувати, затримувати і судити. «Захоплення Росією суден України в Чорному морі, утримування суден і членів їхніх екіпажів, яке триває, а також спроба кримінального переслідування 24 українських моряків грубо порушують Конвенцію ООН з морського права», – підкреслили в МЗС.

Нагадаємо, що 16 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права (ITLOS), щоб були вжиті примусові заходи до Росії для звільнення полонених українських моряків. А раніше уряд запустив відповідний процес у Європейському суді з прав людини і механізм примусового врегулювання спору згідно з Конвенцією ООН з морського права.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 09:24 :49