Новини » Політика 18 квітня, 2019, 18:36
Депутат на прикладі «Харківського водоканалу» пояснив корупційну складову в комунальних тарифах
ZIK
ZIK

Окрім економічної складової, у тарифах на комунальні послуги є ще досить значна корупційна складова.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив депутат Харківської міської ради Ігор Черняк.

Депутат зауважив, що насамперед слід розібратися із комунальними тарифами, які в Україні «підв’язують» до ціни на газ, проте блакитне паливо – це лише одна із складових.

«У структурі тарифів за «комуналку» є ще так зване комірне – сплата за житло, плата за вивіз сміття, плата за холодне водопостачання, за каналізацію», – нагадав Ігор Черняк та зауважив, що усі ці послуги надають окремі підприємства.

З його слів, проаналізувавши економічну складову тарифів, є підстави говорити про те, що відбуваються зловживання з боку комунальних підприємств. Депутат вказав приклад комунального підприємства, яке діє у Харкові.

«Комунальне підприємство «Харківський водоканал», яке є збитковим, яке постійно дотується із міського бюджету, вирішило закупити телевізори по 85 тисяч гривень. От немає більше жодних потреб, а 85 тисяч гривень – це плата за один телевізор для того, щоб він щось показував керівництву КП «Харківський водоканал», – наголосив Ігор Черняк та додав, що численні зловживання можна простежити за допомогою системи закупівель «Прозорро».

Ігор Черняк резюмував, що, окрім економічної складової, у тарифах є ще досить значна корупційна складова. З його слів, якщо її зменшити, то тарифи не зростатимуть, або можна принаймні скеровувати такі кошти на модернізацію мереж.

Нагадаємо, у Харкові розгорівся скандал через корупцію під час закупівель фруктів для тварин із Харківського зоопарку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 05:27 :57