Новини » Політика 18 квітня, 2019, 22:26
Хто переможе: Національний екзит-пол обіцяє оприлюднити попередні результати рівно о 20-ій
ZIK
ZIK

Ім’я лідера президентських перегонів ми дізнаємося вже 21 квітня. Ще задовго до офіційних даних Центрвиборчкому, і навіть тоді, коли ще жоден бюлетень не буде підраховано.

Про це йдеться в ефірі програми новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Національний екзит-пол обіцяє оприлюднити попередні результати рівно о 20-ій. А остаточні вже о 22-ій, тобто на годину раніше, ніж було у першому турі. А ще цього разу охоплять менше дільниць: уже не 400, а 300.

«Будуть працювати ті самі соціологічні фірми, за тією ж самою методикою. Виборець самостійно заповнює імітацію бюлетеня, кидає її в скриньку», – розповідає соціолог Ірина Бекешкіна.

Результати національного екзит-полу у першому турі і справді не надто різнилися від офіційних. Лишалися, фактично, у межах допустимої похибки.

«Екзит-поли дали менший від офіційного результат», – розповідає політолог Володимир Фесенко.

Відчутною була хіба різниця зі штабними опитуваннями. Бронзова призерка перегонів виборчої ночі бачила себе призеркою срібною.

«Я думаю, що це емоції. Адже зрештою вона визнала результати виборів», – коментує політолог Володимир Фесенко.

І хоч екзит-поли – це картинка таки приблизна, їхні результати – важливі.

«Можна сказати, що є порушення, коли різниця між даними екзит-полу і результатами більша, ніж 5-6 відсотків», – пояснює соціолог Володимир Паніотто.

На виборах 2004-го вони різнились на 9 відсотків. Це стало приводом для Майдану, розслідування. І, як наслідок, оголошення третього туру виборів.

Нагадаємо, у неділю, 21 квітня, телеканал ZIK готує телемарафон.

Тетяна Гаврилюк, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 10:17 :33