Новини » Політика 18 квітня, 2019, 21:51
Голова НБУ: Повернення «Приватбанку» означає виплату до 100 млрд грн – це вплине на інфляцію
ZIK
ZIK

Повернення «Приватбанку» небезпечне тим, що Фонду гарантування вкладів доведеться виплатити вкладникам близько 100 мільярдів гривень, що може спричинити виток інфляції.

Про це під час засідання РНБО, яке транслював телеканал ZIK, заявив голова Національного банку України Яків Смолій.

За його словами, у НБУ були дуже здивовані цим рішенням, яке є абсолютно безглузде.

«Є можливі ризики цього рішення суду. Ми попередньо можемо робити висновок, що повернення банку грозить тим, що Фонду гарантування вкладів доведеться виплатити вкладникам близько 100 мільярдів гривень. Це будуть емісійні кошти. Вони можуть суттєво вплинути на інфляцію. Ми мали подібні випадки, коли довелося докапіталізовувати Нафтогаз. Також ми не можемо прогнозувати, як це вплине на курс», – зазначив пан Смолій.

Як зауважив очільник НБУ, рішення, які були прийняті щодо націоналізації «Приватбанку», є єдиноправильними на той час, для того, щоб зберегти фінансову стабільність і не допустити соціального зриву. 

«Нам вдалося забезпечити стабільність на фінансовому ринку. Зараз там обслуговується близько 20 мільйонів українців. Зараз банк працює прибутково», – констатував пан Смолій.

Пан Смолій уточнив, що повернути Приватбанк попереднім власникам неможливо, бо законом це не передбачено.

«Сьогодні були відчутні певні коливання. Між ранком і закриттям банківського ринку було +15 копійок впливу на співвідношення долар-гривня. Ми робимо все моюливе для того, аби не допустити паніки. Це рішення суду може зруйнувати стабільність всієї банківської системи, якої ми досягнули у попередні роки», – зауважив пан Смолій.

Посадовець запевнив, що НБУ буде подавати апеляцію на це рішення і буде докладати всіх зусиль, щоб не допустити ухвалення рішення щодо денаціоналізації Приватбанку.

Як повідомляли раніше, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

Читайте більше новин на тему: Приватбанк

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 22:56 :05