Новини » Політика 18 квітня, 2019, 14:36
Фурса про рішення по «Приватбанку»: Судді вже «перевзулися» на користь Зеленського
ZIK
ZIK

Окружний адміністративний суд Києва — це суд першої інстанції. Далі справа ПАТ КБ «Приватбанк» пройде Апеляційний суд. Ситуація, яка склалася, свідчить про те, що судді вже «перевзулися» на користь Зеленського, а Коломойський може отримувати позитивні для себе рішення.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

«Не потрібно панікувати. Окружний адміністративний суд Києва — це суд першої інстанції. Жодних наслідків не слід очікувати, буде ще апеляція. Ситуація, яка склалася, свідчить про те, що судді вже «перевзулися» на користь Зеленського, а Коломойський може отримувати позитивні для себе рішення», — каже Сергій Фурса.

Теоретично, якщо справа дійде до рішення у Верховному суді, може коштувати платникам податків дуже дорого, наголошує 

«Ми, як платники податків, вимагаємо у Коломойського повернути нам 5,5 млрд доларів, які він вивів з «Приватбанку». Якщо суд буде на стороні Коломойського, то Україна точно не зможе повернути собі кошти. Що ще цікаво, пан Коломойський вимагає у нас понад два мільярди, мабуть, моральної компенсації: за те, що кілька років йому довелося переховуватися в Ізраїлі чи Швейцарії», — говорить Сергій Фурса.

Якщо суд винесе рішення про незаконність націоналізації ПАТ КБ «Приватбанк», це зруйнує співпрацю України з МВФ і західними кредиторами, переконаний експерт.

«Націоналізація «Приватбанку» була не тільки законною, а й частиною співпраці з МВФ, дуже важливим клаптиком реформ, про що у своєму твітері  писало навіть американське посольство», — наголошує Сергій Фурса.

Ситуація довкола «Приватбанку» може зруйнувати всю українську міжнародну співпрацю, вважає банкір.

«В такому разі доведеться обирати між дефолтом і зверненням до Путіна за грішми», — коментує Сергій Фурса.

Поки не буде рішення Апеляційного суду, із ПАТ КБ «Приватбанк» нічого не відбудеться, заспокоює банкір.

«Він залишається державним банком, абсолютно надійним. Якщо апеляційний суд не підтримає позов Національного банку, то справа перейде до Верховного сулу. Втім, не можна спрогнозувати, скільки треба чекати на остаточне рішення щодо «Приватбанку». Адже все залежить від політичної волі, вміння домовлятися у судах», — додає Сергій Фурса.

Нагадаємо, суд скасував рішення про націоналізацію ПАТ КБ «Приватбанк», задовольнивши позов Ігоря Коломойського.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 00:09 :50