Новини » Політика 18 квітня, 2019, 10:49
ФСБ і Генштаб РФ мають бути визнані терористичними організаціями, – Турчинов
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що ФСБ і ГУ Генштабу РФ повинні бути визнані терористичними організаціями, а Росія – державою, що розповсюджує тероризм у світі.

Про це повідомляє прес-служба РНБО.

За його словами, 17 квітня на спільному брифінгу Служби безпеки України та Генеральної прокуратури України «були наведені неспростовні докази щодо участі ФСБ та ГУ ГШ ЗС Російської Федерації в організації терактів на території України».

«Силовими структурами нашої держави викрито створену спецслужбами держави-агресора агентурну мережу, яка несе відповідальність за серії терактів на території України, вбивств, зокрема, співробітників СБУ та ГУР МО України», – наголосив Турчинов.

«Було затримано чинних співробітників спецслужб РФ, зізнання яких свідчать про цілеспрямовану організацію ФСБ та військовою розвідкою РФ терористичної діяльності на території нашої держави», – додав він.

Секретар РНБО зазначив, що відповідно до отриманих доказів, відповідальність за організацію терору і диверсій на території України несуть директор ФСБ РФ генерал Олександр Бортніков, начальник департаменту контррозвідувальних операцій ФСБ генерал Дмитро Мінаєв і начальник ГУ ГШ ЗС РФ віце-адмірал Ігор Костюков.

Крім того, Турчинов додав, що проти всіх осіб, причетних до організації та виконання терактів, відкрито кримінальні справи й ці особи мають бути внесені як терористи до бази Інтерполу та до санкційних списків.

«Аналогічні злочини спецслужб РФ було викрито і за межами нашої країни, – зокрема, використання бойових отруйних речовин на території Великої Британії тощо», – сказав він.

За його словами, всі ці злочинні діяння дають підстави визнати спецслужби РФ, зокрема, ФСБ та ГУ ГШ ЗС РФ, терористичними організаціями, а Росію – державою, що розповсюджує тероризм у світі.

Нагадаємо, що 17 квітня голова Служби безпеки України Василь Грицак заявив, що силовики затримали сімох осіб зі складу диверсійно-розвідувальної терористичної групи спецслужб Росії та ще одну людину, яка сприяла злочинам на території України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 12:10 :30