Новини » Політика 18 квітня, 2019, 4:30
Екзамени від України для мешканців ОРДЛО – Береза радить перевірити знання з мови й історії
ZIK
ZIK

Якщо людина перебувала під «зомбуванням» Російської Федерації, її треба абсорбувати на території України. Тому зовсім непогано, щоб вони зайнялися мовою й історією.

Таку думку в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK висловив позафракційний народний депутат України, заступник члена Постійної делегації у ПАРЄ Борислав Береза.

Він зазначив, що іспити на знання української мови та історії України для жителів ОРДЛО, які захочуть відновити своє право на участь у виборах в Україні, – це непогана ідея.

«Якщо людина перебувала під «зомбуванням» Російської Федерації, якщо тривалий час вона там була, то її треба абсорбувати на території України. Тому зовсім непогано, щоб вони зайнялися мовою та історією. Треба вивести це «зомбування» з їхнього мозку. Це було б найкраще», – вважає нардеп.

Борислав Береза підкреслив, що така практика була в Литві та Естонії, тому зараз там немає жодних проблем і ніхто не ділить країни.

«У них немає такої ситуації, як у нас, бо вони запровадили і екзамен на знання мови, і екзамен на знання історії. Ба більше, там треба знати закони країни. А у нас велика кількість людей не можуть зрозуміти, де вони хочуть жити: під російським протекторатом чи в Україні.

Тож треба перш за все відповісти на це запитання для себе. От якщо людина хоче жити в Америці, вона їде туди. Але чомусь якщо людина хоче жити в Росії, вона туди не їде, а кличе Росію сюди. Нехай їде в Росію. Я нічого проти не маю», – акцентував обранець.

Водночас Береза додав, що він сам спілкувався російською мовою, але без жодних труднощів вивчив українську. Нардеп порадив усім посадовцям брати з нього приклад.

«Якщо людина не хоче вивчати українську мову, вона має на це право. Але вона має розуміти, що буде якась проблема», – підкреслив гість програми.

Нагадаємо, Борислав Береза заявив про новий поділ постмайданівського суспільства.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 06:28 :39