live

Екс-соратники Януковича та бізнес-партнери Зеленського стали гостями Коломойського в Ізраїлі, – «Схеми»

ZIK

Український олігарх Ігор Коломойський ще з осені минулого року постійно проживає У курортному містечку Герцлія, що в Ізраїлі. Журналістам вдалося ідентифікувати офіс олігарха завдяки фотографії, зробленій для одного з місцевих видань.

Журналістам програми «Схеми» видання «Радіо Свобода» вдалося відстежити гостей Ігоря Коломойського.

Так, 5 квітня офіс українського олігарха відвідував генеральний директор телеканалу «1+1», який транслює проекти студії «Квартал 95», де головну роль виконує Володимир Зеленський, Олександр Ткаченко. Керівник телеканалу пробув в офісі Коломойського понад 3 години.

Зі слів олігарха, гендиректор «плюсів» прибув в Ізраїль виключно в медичних цілях.

«Я бачив його, спілкувався з ним. Всі перебувають у дуже нервовому і збудженому стані. Я не впливаю на редакційну політику телеканалу – спробуйте на них повпливати», – запевнив Коломойський.

Слідом за Ткаченком будівлю покинув очільник міністерств екології та енергетики часів президентства Януковича Едуард Ставицький.

Згодом з офісу Ігоря Коломойського вийшов співвласник студії «Квартал 95», бізнес-партнер кандидата у президенти Володимира Зеленського та бізнес-партнер і друг олігарха Коломойського Тимур Міндіч. Виходить він у компанії з бізнесменом неформальної групи «Приват», лідером якої вважається Ігор Коломойський, Михайлом Кіперманом.

До слова, Володимир Зеленський приїздив здавати аналізи до «ЄвроЛабу» на автівці, яка зареєстрована на Тимура Міндіча.

Вже 11 квітня до офісу Ігоря Коломойського почали навідуватись особи, які і нині фігурують в українському політичному просторі. Одним з таких є народний депутат України від депутатської групи «Відродження» Віталій Хомутиннік.

«Ми з ним бізнес-партнери, тому нам є що обговорити. До того ж, його цікавила доля партії «Відродження». Обговорювали, наприклад, якою буде система виборів. Я ніколи не приховував, що симпатизую цій партії», – запевняє Ігор Коломойський.

Згодом журналісти помітили на балконі офісу спільного друга Коломойського та Зеленського Тимура Міндіча. До слова, саме у його компанії та на його автівці покидав офіс і сам олігарх Коломойський.

Перед цим офіс покинув ще один народний депутат від групи «Відродження» Андрій Шипко. До того ж, парламентар відвідував офіс олігарха два дні поспіль.

Візит народного обранця Ігор Коломойський пояснив тим, що той пройшов до парламенту за мажоритарним округом у Нікопольському районі, де має свої бізнес-інтереси олігарх.

«У мене є значний інтерес щодо підприємств, які там знаходяться. Це Нікопольський феросплавний завод та Покровський гірничо-збагачувальний комбінат. Я є акціонером цих підприємств», – пояснює Коломойський і додає: Шипко приїхав у Ізраїль не просто так. Мовляв, це столиця світових релігій і нардепу «є чим там зайнятись».

Крім того, другу п’ятницю поспіль до Ігоря Коломойського завітав екс-міністр часів Віктора Януковича Едуард Ставицький. Цього разу у компанії ще трьох чоловіків.

Візити колишнього урядовця Ігор Коломойський пояснює просто: той вже понад 5 років живе у Ізраїлі, тож вони просто спілкуються.

«Ми з ним спілкуємось регулярно, але жодного спільного бізнесу не маємо. Жодних питань, пов’язаних з його проблемами, ми не обговорюємо. Маю на увазі ті, що виникли за результатами його роботи в Кабміні», – запевнив олігарх.

У той же час сам екс-міністр заперечив факт свого спілкування з Ігорем Коломойським.

«Такого не могло бути. 5 і 12 квітня я взагалі був не в Ізраїлі. Я з паном Коломойським взагалі зараз не спілкувався», – заявив Едуард Ставицький.

15 квітня до будівлі, де розташовується офіс Ігоря Коломойського, приїхали мер Харкова Геннадій Кернеса та бізнесмен Павло Фукс.

Сам олігарх запевнив, що з Фуксом не зустрічався.

«Він щойно прилетів в Ізраїль. Можливо, сьогодні підемо повечеряємо, бо я вже не бачив його півроку», – сказав Ігор Коломойський.

Мер Харкова Кернес, звичайно ж, прилетів в Ізраїль теж виключно у медичних цілях.

«Я його давно не бачив, тому ми вирішили випити по чашці кави», – пояснив Коломойський.

Нагадаємо, раніше олігарх, який вже майже два роки не з’являється в Україні через можливі проблеми із законом, заявив, що у разі перемоги Зеленського, «звичайно ж» сюди повернеться. Якщо ж у Зеленського виникатимуть якісь запитання на можливій новій посаді, може допомагати порадами.

 

Loading...