Новини » Політика 18 квітня, 2019, 15:32
Експерт назвав час і умови для розпуску парламенту
ZIK
ZIK

Згідно закону, останній день для розпуску парламенту – 27 травня. Тож, якщо оголошення результатів виборів, інавгурація можливого нового президента та інші, пов’язані зі цим процеси затягнуться, усі заяви про дострокове припинення повноважень Верховної Ради – «фількіна грамота».

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK народний депутат України Ігор Лапін.

Він наголосив: сценарій розпуску парламенту, у разі обрання нового президента, є можливим лише, якщо все відбуватиметься, згідно чинного законодавства.

«Зараз нам потрібно зрозуміти, коли будуть оголошені офіційні результати виборів, далі має бути засідання Верховної Ради і приведення до присяги. Якщо все відбудеться до Дня народження Ігоря Лапіна, значить сценарій реалістичний», – розповів Лапін.

Він уточнив: народився 28 травня, а останній день для розпуску парламенту – 27 травня. Тому, якщо інавгурація і всі наступні процеси затягнуться, всі заяви про дострокове припинення повноважень Верховної Ради – «фількіна грамота».

«Адже у нас є закон, який забороняє говорити про дострокові парламентські вибори пізніше, ніж за півроку до їх чергового призначення. Цим скликанням, якщо я не помиляюсь, присяга складалась 27 листопада, відповідно останній день, коли можна говорити про дострокові парламентські вибори – 27 травня», – підкреслив нардеп.

Водночас, він зазначив: про якісь прогнози говорити ще рано, адже не слід списувати з рахунків і волевиявлення громадян 21 квітня. Мовляв, виборець ще повинен сказати своє останнє слово.

«Прогнози – справа невтішна. Ми бачили різні прогнози до першого туру та вже на другий тур. Тому, вважаю, що потрібно ще дочекатись 21 числа, український народ – мудрий, він розбереться, іноді результати бувають зовсім неочікуваними для одного із штабів», – вважає Лапін.

Також, коментуючи ймовірні підстави такого розпуску, він зазначив: основною із них вважають відсутність коаліції. Однак вона потрібна для виборів Кабінету міністрів, тоді як сьогодні таке питання не піднімається, адже нинішній уряд не подає у відставку.

«Тому цю підставу вже можна вважати однією із спірних. Також серед причин є недієздатність парламенту – якщо Рада не збирається у відведений законом строк. Однак це теж не відповідає дійсності, тому що Верховна Рада працює, навіть наступного тижня плануємо все ж таки закрити питання Закону про мову», – розповів Лапін.

Тож він зазначив: для розпуску ВР можна «понавидумувати» підстав, однак всі ці розмови – про «кота в мішку», якого ще ніхто досі не бачив.

«Якщо говорити про наявність чи відсутність коаліції, вважаю, що вона є, на момент обрання уряду вона існувала. Можливо, хтось перевзуватиметься на ходу, можливо, фракції розколються і формуватимуться нові. Варіантів може бути безліч», – вважає нардеп.

Як повідомлялось раніше, народний депутат Ігор Попов зазначав: якщо президентські вибори виграє Зеленський, вже у травні він теоретично отримає повноваження припинити роботу парламенту. Тобто до 27 травня ця Верховна Рада може бути розпущена достроково.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 17:32 :11