Новини » Світ 18 квітня, 2019, 6:10
Вчені розповіли про глобальну загрозу для людства

Не так давно в журналі Nature з’явилися нові дані про швидкість танення льодовиків.

Про це пише hvylya.net.

вечная мерзлота, лед

Автори проаналізували стан близько 19 тисяч льодовиків світу і показали, що гинуть вони ще швидше, ніж вважалося раніше.

За період з 1961 до 2016 року глобальна маса льодів скоротилася на 10,6 трильйона тонн, і сьогодні вони втрачають по 335 мільйонів тонн щорічно. Ці процеси можуть призвести до безлічі важких і навіть небезпечних наслідків. На одне з них звернули увагу географи Плімутського університету, про роботу яких розповіла Керолайн Клейсон (Caroline Clason), яка виступила у Відні, на щорічній зустрічі Європейського союзу наук про Землю (EGU).

Вчені обстежили льодовики різних регіонів – Альп, Кавказу, канадської Британської Колумбії, Антарктиди і Арктики (в Гренландії, Ісландії та на острові Шпіцберген). Автори шукали радіоактивні частинки в Кріокон – дрібного пилу, яка постійно осідає на поверхню криги і зберігається в них. Радіонукліди були виявлені в 17 ділянках – в кількості, в десять разів перевищує їх вміст по сусідству з льодовиками. За словами вчених, ці льоди виявилися одними з найбільш забруднених радіацією місць на планеті, крім обмежених зон важкого зараження.

Очевидно, що забруднення пов’язане з численними випробуваннями і вибухами, які проводилися аж до 1960-х, а також з низкою масштабних катастроф, включаючи Чорнобиль і Фукусіму. Вивільняючись при таненні, радіонукліди здатні потрапляти в організми живих істот; так, особливо небезпечний америцій-241 легко розчиняється у воді і з нею може надходити в харчовий ланцюжок – аж до людини.

Вчені заявляють що це «ядерна бомба уповільненої дії».

Фахівці визначили, що в льодовиках знаходиться велика кількість ядерних опадів. Вченими були взяті проби з майже 20 льодовиків в Ісландії, Антарктиді, Альпах, Арктиці і всюди виявлені радіонукліди. А льодовики внаслідок потепління починають танути.

При активному таненні може злучити ще один викид радіації, на зразок таких, які трапилися в Чорнобилі і Фукусімі.

Читайте також: Врятувати людство: з далекого 3300 року прибув чоловік з нерадісними новинами

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 20:12 :27