Новини » Політика 18 квітня, 2019, 19:32
Дефолт України – у штабі Порошенка назвали загрози рішення суду щодо «Приватбанку»
ZIK
ZIK

Авантюра з «Приватбанком» загрожує Україні дефолтом та економічною кризою. Також це викличе серйозну кризу в стосунках України з Міжнародним валютним фондом.

Про це на брифінгу речника штабу Петра Порошенка, який транслював телеканал ZIK, заявив Олег Медведєв.

Він нагадав, що Президент Порошенко у своєму зверненні до українців дав доволі жорстку оцінку рішенню суду щодо «Приватбанку».

«На його думку, ця авантюра загрожує втратою грошей мільйонам вкладників «Приватбанку», а Україні дефолтом та економічною кризою. Конфлікт навколо «Приватбанку», на думку Петра Порошенка, може дестабілізувати в майбутньому роботу банку і створити загрозу вкладникам.

Власне кажучи, головним мотивом, який спонукав державу наприкінці 2016-го року прийняти рішення про націоналізацію «Приватбанку», була саме необхідність врятувати гроші десятків мільйонів клієнтів цієї великої і потужної банківської установи», – зазначив Олег Медведєв.

Він також звернув увагу на те, що націоналізація «Приватбанку» була частиною угоди України з Міжнародним валютним фондом.

«Це був один із наріжних пунктів нашої співпраці з Фондом. Звичайно, якщо колись рішення буде остаточним і набуде сили, це викличе серйозну кризу в стосунках України з Міжнародним валютним фондом. А припинення співпраці з МВФ із тим борговим навантаженням, яке є сьогодні, дійсно несе загрозу дефолту, обвалу курсу національної валюти і повернення чи настання нової економічної кризи», – певен речник штабу Петра Порошенка.

Тому, наголосив Олег Медведєв, держава має докладати всіх зусиль для того, щоб такому сценарію запобігти.

«Саме тому, наскільки мені відомо, Нацбанк вже оскаржив рішення суду першої інстанції. А перспективи розгляду цієї справи залежать і від результатів президентських вибрів, від того, як відбудеться голосування 21 квітня. Порошенко впевнений, що у разі перемоги Зеленського можуть бути ухвалені рішення під тиском нової влади та ще й на користь колишніх акціонерів «Приватбанку»»,­­­ – додав Олег Медведєв.

Як повідомляли раніше, Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

Читайте більше новин на тему: Приватбанк

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 13:56 :06