live

18 квітня Конституційний суд може скасувати закон про люстрацію, – експерт

Конституційний суд України. Фото: radiosvoboda.org

Сьогодні, 18 квітня, відбудеться засідання Конституційного суду, на якому можуть прийняти рішення про неконституційність закону «Про очищення влади», який вже тривалий час перебуває на розгляді у цьому суді.

Інформацію про це підтвердив екс-керівник Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин.

«Наша інформація про рішення Конституційного суду щодо скасування люстрації підтверджується. Дата 18.04», – написав експерт на своїй Фейсбук-сторінці.

Нагадаємо, вчора журналісти проекту «Схеми» оприлюднили інформацію про те, що адвокат Коломойського та член штабу Зеленського Андрій Богдан був записаний на прийом до голови Конституційного суду, метою якого, імовірно, було просування рішення про скасування закону про люстрацію.

Цю ж інформацію підтвердила журналістка «Схем» Наталія Седлецька.

«Це – Андрій Богдан. Адвокат олігарха Ігоря Коломойського та неформальний куратор штабу кандидата в президенти Володимира Зеленського. Один з найвпливовіших людей в його команді.

Андрій Богдан працював в уряді за часів Януковича – а тому потрапляє під обмеження люстраційного закону і до 2024 року не може працювати на державній службі.

При цьому ходять тривожні чутки, що у частини команди Зеленського зріє план люстрацію скасувати – це дасть змогу брати «нові обличчя» зі старої обойми призабутих кадрів часів Януковича. Таких як Богдан, наприклад.

І ось що ми з Maksym Savchuk з’ясували.

13 березня Андрій Богдан таємно відвідував Конституційний суд, де очевидно мав зустріч із головою суду Станіславом Шевчуком.

На підтвердження ми дістали копію журналу відвідувачів КС. У графі «замовник пропуску» для Богдана значиться «1 прийм.» (перша приймальня, тобто приймальня голови суду).

Саме цей суд наразі вирішує долю закону «Про очищення влади» і може визнати люстрацію неконституційною. Коли? Вже завтра!

На четвер, 18 квітня, призначене засідання Конституційного суду з цього питання. Стежимо за руками».

Слід відзначити, що це не перше скандальне рішення КС останнім часом. 27 лютого він визнав неконституційним закон про незаконне збагачення, що дозволило уникнути відповідальності значній частині топ-корупціонерів.

Loading...
Loading...
Loading...