Новини » Політика 231

ЗСУ, а не «папірці-меморандуми» – найдієвіший гарант суверенітету держави, – Порошенко

ZIK

За п’ять років українська армія відродилась, практично, «із мінусових позицій». У 2014-му, на початку російського наступу, від лінії фронту до Києва не було жодної бойової частини. Натомість зараз генерали НАТО здивовані тому, що українським військам вдалось досягти за такий короткий час.

Про це Петро Порошенко заявив під час публічної дискусії експертів за участі Президента, яку транслював телеканал ZIK.

Він наголосив: за останні п’ять років українська армія відродилась не просто «з нуля», навіть – «з мінусових позицій».

«Я можу чесно сказати, що було дуже багато хвилин, коли під час російського наступу у нас від лінії фронту до Києва не було жодної бойової частини. У 2014-му ми намагались значно активізувати розбудову підрозділів тероборони, готувались до найгіршого сценарію», – зізнався Президент.

Водночас він зазначив: дуже приємно, що тоді вдалось мобілізувати державу та волонтерський рух.

«Були найкращі прояви добровольчого руху. В цих умовах ми зробили неможливе. Генерали із НАТО казали, що на створення однієї бригади потрібно, щонайменше, п’ять років, а для цілої армії йдеться про десятки років», – розповів Порошенко.

За його словами, військові НАТО здивовані, що Україні вдалось досягти всього за три-п’ять років.

«Тут йдеться не лише про системи забезпечення, підготовки, переозброєння, запуску оборонної промисловості, а й про рівень мотивації координації, взаємосумісності з країнами НАТО. Я вважаю, що сьогодні саме ЗСУ, з одного боку, користуються найбільшим рівнем довіри та поваги суспільства, а з іншого – є гарантом суверенітету, територіальної цілісності і незалежності держави», – підкреслив Порошенко.

Він додав: це надійний гарант, на відміну від «папірців-меморандумів», які були підписані на початку існування нашої держави.

«Також я думаю, що доленосним рішенням є закон про національну безпеку. Я впевнений, що модернізація сектору оборони і безпеки, а не лише Збройних сил, відповідно до стандартів НАТО, є тим дороговказом, який приведе нашу країну до повномасштабного членства в організації Північноатлантичного Альянсу», – підкреслив Петро Порошенко.

Як повідомлялось раніше, Президент заявляв, що в травні-червні буде підписаний договір у нормандському форматі з РФ про виведення російських військ і техніки і введення миротворців на Донбас.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

Loading...
Loading...
Loading...