Новини » Економіка 17 квітня, 2019, 15:16
Згідно із новими змінами у ДБН у дитсадках, школах та лікарнях буде безперебійна подача води
Фото: facebook.com/lev.partskhaladze
Фото: facebook.com/lev.partskhaladze

У нових змінах у ДБН В.2.5-64:2012 «Внутрішній водопровід та каналізація. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво» введено обов’язкове проектування як мінімум двох водопровідних вводів у системі внутрішнього водопроводу дитсадків, шкіл, лікарень та гуртожитків. Це дозволить щонайменше у два рази підвищити забезпеченість господарсько-питним водопостачанням в цих закладах та здійснювати безперебійну подачу води до них. Зміни вступили в дію з 1 березня цього року.

«Раніше при проектуванні систем внутрішнього водопроводу, наприклад, у школах або дитсадках, передбачався лише один ввід, через який подається вода. І у разі аварії постачання перекривалося, а діти були змушені тимчасово йти на канікули. А уявіть, якщо це лікарня, де збої у подачі води взагалі неприпустимі. У нових змінах у ДБН щодо внутрішнього водопроводу було введено обов’язкове проектування у системах внутрішнього водопроводу дитсадків, шкіл та лікарень щонайменше двох вводів замість одного. Це забезпечить безперебійну подачу води у ці заклади, адже один ввід зможе замінювати інший у випадку аварії. Норма діє вже з 1 березня», – написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з ДБН, в системах внутрішніх водопроводів два вводи і більше треба передбачати для дитсадків, шкіл, лікарень та гуртожитків. При цьому, кожен водопровідний ввід розраховується на 100% витрат води.

За улаштування двох і більше вводів рекомендується передбачати їх приєднання до різних ділянок зовнішньої кільцевої мережі водопроводу. Між вводами на зовнішній мережі треба встановлювати запірні пристрої для забезпечення подачі води при аварії на одній із ділянок мережі.

Нагадаємо, Парцхаладзе анонсував облаштування у великих містах «перехоплюючи» автостоянок.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 18:49 :26