live
Новини » Економіка 303

Зарплати vs пенсії: аналітик відзначив відставання рівня пенсій в Україні від зарплат

ZIK
загрузка...
загрузка...

Щодо збільшення пенсій і зарплат, то заробітні плати впродовж минулих 5 років росли досить швидко, і сьогодні ми вже маємо рівень 2013 року. А от стосовно пенсій, сьогодні середній рівень є нижчим від середнього рівня 2013 року.

Про це в ефірі програми Коментарі на телеканалі ZIK заявив виконавчий директор ГО «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

Він зазначив, що у 2013 році рівень цін на продукти харчування в Україні був нижчим від світового. А якщо говорити про 2019 рік, то ціни на продукти харчування зрівнялися з європейськими і у багатьох позиціях вони навіть вищі.

«Так, за минулі 5 років в Україні було зроблено багато, економіка «вирівнялася», але рівня ВВП 2013 року ми ще не досягли. При цьому наші заробітні плати росли досить швидко, і сьогодні ми вже маємо рівень середньої і мінімальної заробітної платні 2013 року. В доларовому еквіваленті це 400 і 150 доларів»,– зауважив економіст.   

А от щодо пенсій, Олег Пендзин додав, що сьогодні середній рівень пенсій є нижчим від середнього рівня 2013 року.

«Це говорить про те, що заробітні плати росли швидшими темпами, ніж росла пенсія. Більше того, якщо ми подивимося на ріст доходів населення, різних груп, то у нас виходить досить цікава річ. Ті люди, які перебувають у працездатному віці, їхні доходи росли швидше, ніж доходи тих людей, які перебувають на «соціалці»», – розповів гість програми.

Також Олег Пендзин звернув увагу на те, що за останній рік в Україні двічі відбувалося збільшення прожиткового мінімуму, але у той же час інфляція становила 13,5%.

Нагадаємо, з 1 березня 2019 року в Україні розпочалася автоматична індексація пенсійних виплат. Відповідні норми містяться в законі, ухваленому в жовтні 2017 року.

Loading...
Loading...
Loading...