live
Новини » Світ 206 Читать эту новость на русском

Замість російського газу Польща постачатиме норвезький

Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
загрузка...
загрузка...

Польща побудує газогон, завдяки якому транспортуватимуть газ з Норвегії.

Про це повідомляє Польське Радіо, передають Варіанти.

У Брюсселі підписали договір на дофінансування будівництва газогону Baltic Pipe, завдяки чому до Польщі транспортуватимуть газ з Норвегії. Підтримка з бюджету Європейського Союзу становитиме 215 млн євро.

За словами уповноваженого польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотра Наїмського, газогін Baltic Pipe – це елемент довгострокової стратегії унезалежнення імпорту газу у Польщу від монополістського постачальника, яким є російський Газпром.

«Baltic Pipe і термінал у Свіноусті зроблять нас суверенними і незалежними від постачання газу», – заявив він.

Baltic Pipe – це інфраструктурний проект, що відкриє новий коридор імпорту газу на європейському ринку. Він дозволить транспортувати газ безпосередньо із покладів у Норвегії на ринки в Данії та Польщі, а також до споживачів у сусідніх країнах. Пропускна здатність нового трубопроводу повинна становити 10 млрд кубометрів газу на рік.

Завдяки цій інвестиції від осені 2022 року Польща зможе імпортувати 10 млрд кубометрів газу – стільки, скільки зараз імпортує від Газпрому.

«Ми хочемо назавжди стати незалежними від російського диктату, що пов’язаний з політичним тиском, а також з ненадійністю імпорту. Ми маємо практичний і наступальний план. Це інвестиція, що після реалізації, буде забезпечувати польські інтереси», – наголосив Наїмський.

Він також додав, що Німеччина, яка домовляється з росіянами всупереч інтересам Польщі та центральноєвропейського регіону, переслідує свій інтерес.

«Nord Stream2 – це акція, що виходить за рамки економіки, це політична акція, яка підриває союзницьку солідарність Заходу. Політики у великих європейських державах не сприймають Росію як загрозу, а місцевий ринок вважається перспективним», – зауважив Наїмський.

Нагадаємо, у «Нафтогазі» вважають, що будівництво «Північного потоку-2» все ще можна зупинити.

Loading...
Loading...
Loading...