Новини » Економіка 130

В Україні оновлять вимоги до банківських реквізитів

НБУ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Національний банк України оновить вимоги до заповнення реквізитів банківських рахунків у зв’язку із запровадженням міжнародного стандарту банківського рахунку в Україні.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Відповідні зміни наразі винесені на розгляд громадськості, проте вони набудуть чинності з 1 листопада 2019 року. Так, у розрахункових документах зникне рядок «код банку».

«Це дасть можливість уникнути дублювання реквізитів під час оформлення розрахункових документів на переказ коштів та привести нормативні акти Національного банку у відповідність до вимог міжнародних стандартів у банківській сфері», – пояснюють в Нацбанку.

Зазначається, що після запровадження в Україні міжнародного стандарту банківського рахунку – IBAN – у номері рахунку вже буде закладено код банку, відтак відповідний рядок у банківських реквізитах вже не буде потрібним.

В Україні IBAN складатиметься із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку.

Загалом запровадження IBAN дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку

Loading...
Loading...
Loading...