У нас в кожній області є свій Нотр-Дам, але нема гідних людей, які б врятували цю красу

Богдан Волошин
Богдан Волошин Письменник, журналіст, телеведучий, залюблений у рідну Галичину мандрівник. Найбільше захоплення – відкриття для широкого загалу знаних і не дуже сіл та містечок рідного краю. Тішиться зустрічам із небуденними людьми. Любить топтати ряст і путівці, що не ведуть на манівці. Чого і всім бажає.
Колишній бернардинський монастир на Забужжі. Фото: Богдан Волошин

Так сталося, що вчора холодної дощової днини опинився в Сокалі – чистому, охайному містечку над розлогим Західним Бугом. І відвідав колишній бернардинський монастир на Забужжі. Ну, як відвідав – підійшов якнайближче, бо це досі закрита зона у прямому розумінні цього слова.

Неймовірної краси будівля. Була. До пожежі 2012 року.

Монастир було зведено у 1604-1619 роках. Справжня окраса краю. Називали його руською Ченстоховою... Тепер час і негода обгризають чорними зубами його стіни.

І я подумав собі – у нас в кожній області є свій Нотр-Дам. А на Західній Україні – в кожному районі. І, так виходить, що нема в нас ні гідних людей, ні амбітних чиновників, ні заможних патріотів, які б спробували врятувати цю красу.

Втрачаємо пам’ять, культуру і гідність. А потім дивуємось результатам виборів. Бо нове покоління не може пишатись руїнами, не може тішитись тим, чого не знає, не вірить палким словам, коли бачить отаке...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...