Новини » Економіка 17 квітня, 2019, 16:34
У «Нафтогазі» назвали умову здешевлення газу для населення на 15%
ZIK
ZIK

Зараз ринкові ціни на газ для населення є на 15% дешевшими, ніж ті, що ми маємо. Однак, «Нафтогаз» не може знизити тариф через дію постанови Кабміну, яка й формує відповідну вартість ресурсу.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив директор дивізіону «Інтегрований газ» НАК «нафтогаз України» Андрій Фаворов.

Він наголосив: у березні «Нафтогаз» ініціював процес перегляду ціноутворення для населення через падіння ринкової закупівельної вартості ресурсу.

«Як ви знаєте, в Україні працює закон про натуральний газ, де чітко прописано, що ціна формується на ринкових основах», – зазначив експерт.

Однак, є виняток – постанова Кабміну №867, яка чітко прописує вартість ресурсу.

«Ми, як суб’єкт ринку і законослухняна компанія, не в змозі змінити і не виконувати вимоги постанови як на підвищення, так і на зниження ціни», – зазначив Фавором.

Відмова від цієї постанови дозволила б учасникам ринку пропонувати газ за більш дешевими цінами, які б відображали ринок, а не встановлену регульовану вартість.

«Щоб у нас була юридична можливість знизити ціни на споживачів, потрібно або внести зміни до постанови №867, які б дали нам право продавати газ за більш низкою ціною, або ж повністю скасувати цей документ. Тоді ми матимемо можливість продавати за тими цінами, які зараз сформувались на ринку. Вони, приблизно, на 15% дешевші, ніж встановлені Кабміном на 1 березня», – заявив Фаворов.

Водночас він підкреслив: компанія зобов’язана надавати ресурс, згідно з постановою №867, однак вона готова і поставляти споживачам на пряму газ за ринковими цінами, працюючи за прямими контрактами.

«Все що необхідно – підписати ці прямі контракти з однією з наших компаній. Більше того – ми готові навіть продавати газ комерційним газозбутним компаніям, у яких споживачі зараз закуповують ресурс. Однак за умови погашення заборгованостей, що накопичились останнім часом. Тільки-но вони закривають борги, ми готові продавати газ за ринковими цінами», – розповів експерт.

Як повідомлялось раніше, «Нафтогаз» закликає Кабінет Міністрів знизити ціну на газ для населення до ринкової з першого травня 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 16:06 :29