Новини » Львів

У Львові презентують виставку «Terra Galicia» – планету, яка не «відкрита» і не досліджена

Виставка львівського фотографа Юрка Дячишина «Terra Galicia» в галереї Дзиґа (вул. Вірменська, 35) у Львові. Фото: Микола Тис/ZIK

16 квітня в оновленій галереї Дзиґа (вул. Вірменська, 35) відкрили виставку «Terra Galicia» Юрка Дячишина, львівського фотографа. У цьому проекті автор порівнює Галичину з «іншою» планетою.

Над фотографічним проектом «Terra Galicia» Юрко працював два роки: з квітня 2017 до квітня 2019. За цей час, в пошуках «землі», фотограф здійснив понад 70 поїздок, загальна протяжність яких становила більше 13000 км, – повідомляє прес-служба ЛМР.

До експозиції увійшло близько 40 фотографій.

«У проекті Terra Galicia я уникав популярних «солодких» пейзажних шаблонів, таких як захід-схід сонця, а також недопущено присутності людей, тварин, будівель, елементів інфраструктури чи інших локальних особливостей, які б підкреслювали, що це Галичина», – розповів автор.

Terra Galicia – це планета, яка не «відкрита» і не досліджена, хоча знаходиться зовсім поряд. Terra Galicia – це справжня Terra Incognita. Це проект про землю і краєвиди Галичини, її просту красу, різноманітність та настроєвість, ландшафти, що зазвичай залишаються візуально ігнорованими, через свою, на перший погляд, звичність та безпретензійність.

Виставку будуть експонувати до 19 травня.

Довідка.

Юрко Дячишин, фотограф. Народився 1980 року у Львові.

Працює над довготривалими документальними та арт-проектами.

Найважливіші проекти:

  • «Slaviks Fashion», 2011−2013 рр.
  • «Slavik Super Star», 2013−2014 рр., колажі.
  • «Його сни», 2004−2012 рр.
  • «Карпатські пастухи», 2005−2011 рр.
  • «Лавочки», 2004−2012 рр.
  • «Святий Франклін», 2015 р., колажі.
  • «Terra Galicia», 2017−2019 рр.

З 2003 року документує щоденне вуличне життя міста Львова (останні чотири роки просто у формі споглядання без фотоапарату).

Фото опубліковані в багатьох міжнародних виданнях, зокрема: New York Times, Telegraph, Der Spiegel, Die Weltwoche, Mirror, La Repubblica, Metronews, De Standaard, Gazeta PL, Esquire Ukraine, LHebdo, Los Angeles Times, The Wall Street Journal, Washington Post, Foreign Policy, Feature Shoot та багато інших.

Роботи були представлені на багатьох персональних виставках і фестивалях.

Живе і працює у Львові.

Loading...