Новини » Політика

У дні вбивств Хараберюша і Шаповала генерал ФСБ Мінаєв перебував на Донбасі, – Грицак

ZIK

Оперативники Служби безпеки України встановили усіх членів агентурної мережі, яка займалася підготовкою до вбивства українських розвідників Олександра Хараберюша і Максима Шаповала. А також встановлено, що до цього має відношення і генерал, начальник департаменту контррозвідувальних операцій ФСБ РФ Мінаєв Дмитро Вікторович. Саме він у дні підриву Хараберюша і Шаповала безпосередньо перебував на Донбасі, у так званому, «Центрі спеціальних операцій МДБ «ДНР».

Про це на брифінгу голови СБУ Василя Грицака, який транслював телеканал ZIK, говорив Василь Грицак.

«У 2017 році громадянин України Шутов Олег Миколайович, який народився 9 березня 1966 року і є мешканцем Донецька, за завданням спецслужб Росії, безпосередньо здійснював підготовку до нового терористичного акту, виконавцями, якого мали стати агенти ФСБ Комаричев і Дзортов», – сказав Грицак.

За його словами, саме з цією метою Шутов через своїх агентів організовував розвідку біля місця проживання офіцерів спецслужб України, готував конспіративні квартири для Комаричева і Дзортова та орендував автотранспорт для ведення прихованого візуального спостереження. А також організовував  переправлення до Києва пістолета з глушником для вчинення вбивства.

«Зазначу, що увесь час Шутов залишався у Донецьку, а своїми агентами керував за допомогою шифрованого листування. Оперативники СБУ встановили усіх членів цієї агентурної мережі і в результаті вжитих заходів, російські спецслужби у 2017 році відмінили одну з операцій, але в цілому не відмовилися від вчинення терористичного акту», – розповів він.

Голова СБУ також розповів, що далі підготовкою операції з ліквідації офіцера української розвідки займалася уже інша особа, громадянин РФ Куштов Башир Абдулхамідович, народжений 6 лютого 1968 року.

«Причетність Куштова до спецслужб РФ є достатньо відомою. Він брав участь у брудних операціях ФСБ і на території Росії, так і в Туреччині щодо організації замовних вбивств чеченців-біженців. У 2017-2019 роках саме через Куштова Комаричев і Дзортов отримали гроші від спецслужб Росії. І він також сприяв у логістичних моментах, наймі квартир, оренді автомобілів, тощо», – зазначив Грицак.

Він наголосив, що йдеться ще про одну людину, яка займалася координацією процесу підготовки до вбивства.

«Як нам стало відомо, дії Куштова, Дзортова, Комаричева координувала ще одна, поки що не до кінця нами встановлена особа, яка є громадянином РФ. За попередніми даними він є помічником керівника російської військової розвідки і звати його Рустем. Саме Рустем особисто опікувався тренуванням обох виконавців та ухвалював рішення щодо конкретного часу способу ліквідації офіцера українських спецслужб. А також повідомив виконавцям про місця прихованого зберігання зброї та вибухівки у місті Києві», – прокоментував він.

Також він наголосив, що кількість вбивств мала бути більшою, але українським спецслужбам вдалось цьому завадити.

«Мав бути ліквідований ще один офіцер української розвідки. А справжнім організатором вбивств українських військових, зокрема Олександра Хараберюша і Максима Шаповала, є генерал ФСБ. Зокрема, до цього має відношення генерал ФСБ  РФ Мінаєв Дмитро Вікторович, начальник департаменту контррозвідувальних операцій, який народився 18 жовтня 1966 року. У дні підриву Хараберюша і Шаповала, Мінаєв безпосередньо перебував на Донбасі у, так званому, «Центрі спеціальних операцій МДБ «ДНР», – додав Грицак.

Нагадаємо, сьогодні під час брифінгу голова СБУ Василь Грицак сказав також про те, що для вбивства високопоставленого українського розвідника російські спецслужби використали мешканця міста Донецьк Шутова Олега Миколайовича. Саме він за змовою з російськими агентами ФСБ орендував квартиру в будинку, у якому проживав на той момент полковник, а посмертно генерал-майор – Максим Шаповал. Також він орендував паркомісце поруч з автомобілем Шаповала, під який і заклав 26 червня 2017 року вибуховий пристрій.

Саме СБУ викрила діяльність диверсійно-розвідувальної терористичної групи спецслужб РФ на території України. Семеро осіб заарештовано. Також затримано керівника російської терористичної групи, члена ФСБ — Максима Шаповала і його куратора, громадянина РФ — Тимура Дзортова.

До слова, також у 2017 році було вбито і заступника начальника головного відділу контррозвідки Донецького управління СБУ Олександра Хараберюша, який загинув у Маріуполі внаслідок вибуху автомобіля, в якому він перебував.

У жовтні 2017 року СБУ затримала Юлію Прасолову за підозрою у вчиненні підриву машини Хараберюша.

За її словами, вбивство замовив бойовик на прізвисько «Ленін», який керував центром спеціальних операцій так званого «МГБ ДНР», створеного під кураторством російських спецслужб.

На початку жовтня 2018 р. Іллічівський райсуд Маріуполя засудив Прасолову до 12 років з конфіскацією за вбивство підполковника СБУ Олександра Хараберюша.

Вона мала за мету ослабити українські можливості в сфері контррозвідки, а також залякати солдатів і волонтерів.

Loading...