У 2021 році NASA і SpaceX запустять у космос апарат, який захистить Землю від астероїдів

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору підписало контракт з ракетобудівною компанією SpaceX на суму 61 млн доларів, аби запустити космічний апарат DART для знищення потенційно небезпечних для Землі астероїдів.

Про це повідомляє Extremetech.

«Тест подвійного перенаправлення астероїдів (DART, – ред.) перебуває на стадії розробки вже декілька років, тепер він має реальну дату запуску та підписаний контракт зі SpaceX. DART відправлять у космос, аби підірвати астероїд в червні 2021 року на борту ракети Falcon 9», – йдеться у повідомленні.

Як наголошують, DART, який є частиною планетарної оборонної ініціативи NASA, наразі ще розробляється у Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Хопкінса.

Також планують, що DART зіткнеться з астероїдом Didymos. Зазначимо, що Didymos – це два об’єкти, які обертаються в парі. Didymos A сягає близько 800 м в діаметрі, водночас як Didymos B (іноді називається Didymoon, – ред.) – лише 170 м. Прогнозують, що цей астероїд пройде в декількох мільйонах кілометрах від Землі вже у жовтні 2022 року. Тоді DART і повинен зіткнутися з астероїдом на швидкості в понад шість км на секунду.

Вчені хочуть перевірити, як космічна зброя проти астероїдів, розміром з холодильник, може вплинути на їхню траєкторію. Якщо масштабна кількість кінетичної енергії від удару DART об астероїд не зможе змінити траєкторію каменю – науковцям доведеться шукати інший спосіб захисту від небезпечних для Землі космічних об’єктів.

Loading...
Loading...
Loading...