Новини » Регіони 42

Спостерігач «Опори» виграв суд у ОВК на Волині

На Волині окружвиборчком №21 виконав рішення суду щодо розгляду скарги спостерігача «Опори» та частково задовольнив її після повторного розгляду по суті.

Про це IA ZIK повідомили у громадянській мережі «Опора» у Волинській області.

ОВК №21 після рішення суду частково задовольнила скаргу спостерігача щодо дій керівництва ДВК №070366 у селі Доротище Ковельського району. ОВК визнала таким, що порушує права спостерігача, ненадання йому документів, однак не побачила неправомірності у діях голови та заступника ДВК щодо заповнення бланків посвідчень членів ДВК.

Йдеться про скаргу щодо ситуації, яка сталася під час першого туру 31 березня. Спостерігач на дільниці у Доротищі зафіксував, як заступник голови виписував посвідчення нібито членам ДВК. Натомість, на прохання надати постанову ОВК про включення цих осіб до складу ДВК та присяги спостерігачу документів не надали. Не зміг нічого пояснити і голова комісії.

Також спостерігач помітив, що посвідчення заповнювали на проштампованому в ОВК бланку, тому згодом запитав у голови ОВК №21 Володимира Кузіна, як незаповнені бланки опинилися у ДВК. Однак голова ОВК ситуації також не прояснив.

Відтак, спостерігач звернувся до ОВК №21 зі скаргою, яку комісія розглянула, та через нестачу голосів не прийняла рішення. Тож «Опора» звернулася до суду, який, зрештою, і зобов’язав комісію ухвалити рішення щодо скарги.

Тож ОВК №21 вже у новому складі прийняла постанову щодо повторного розгляду скарги спостерігача.

У ній, окрім обставин, викладених сторонами, виклали і рішення щодо зауважень спостерігача. Так, в частині скарги про незаконність дій заступника та голови комісії №070366 щодо заповнення бланків посвідчень для нових членів ДВК спостерігачу відмовили. Натомість, дії голови та заступника щодо ненадання спостерігачу документів, що підтверджували набуття новими членами ДВК повноважень, визнали такими, які порушують частину 9 статті 69 та статті 13 Закону України «Про вибори Президента України».

Також ОВК постановила надати спостерігачу низку документів щодо вказаної ДВК та наголосити усім членам ДВК на необхідності дотримуватися вказаних норм закону.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

Loading...
Loading...
Loading...