live
Новини » Світ 45 Читать эту новость на русском

Солідарність із Нотр-Дамом: сьогодні о 18.50 в усіх соборах Франції битимуть у дзвони

Наслідки пожежі в Соборі Паризької Богоматері у Парижі, Франція. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У середу дзвони усіх католицьких соборів Франції дзвонитимуть у знак солідарності та підтримки усіх католиків у зв’язку із пожежею у Соборі Паризької Богоматері.

Про таке рішення оголосила Конференція єпископів Франції, повідомляє Укрінформ.

«Виявляючи солідарність усіх єпархій Франції з єпархією Парижа, дзвони усіх соборів Франції дзвонитимуть у середу о 18.50 – у час початку пожежі у Нотр-Дам», – заявили єпископи.

Як наголошується, пожежа у Соборі Паризької Богоматері стала шоком для усіх католиків Франції.

Нагадаємо, масштабна і складна пожежа у Соборі Паризької богоматері сталася увечері 15 квітня.

У результаті трагічного інциденту людських жертв немає. Вогонь вдалося погасити у вівторок зранку. Пожежа зруйнувала головний шпиль собору висотою 96 м, зруйновано дві третини даху. Інші основні конструкції, включаючи дві вежі й фасад, а також духовні реліквії і предмети скарбниці, врятовані й збережені.

За оцінками експертів, включаючи архітекторів та істориків, відновити Нотр-Дам буде надзвичайно складно. Адже найбільше постраждали і зазнали руйнації унікальні дерев’яні конструкції. Вони створювалися ексклюзивно ручною роботою теслярів.

Нині у Франції та у світі оголошуються ініціативи збору коштів на відбудову собору. Нині на порятунок Нотр-Дам вже зібрано близько 700 млн євро.

Президент Франції Еммануель Макрон у своєму зверненні до нації заявив про намір відбудувати собор за п’ять років.

Прокуратура проводить розслідування. Причина пожежі наразі не відома, але, попередньо, можливий зв’язок із ремонтними роботами, які велися в соборі.

Loading...
Loading...
Loading...