Новини » Політика 17 квітня, 2019, 15:12
Штаб Порошенка хоче розширити час дебатів з 60-ти до 90 хвилин
ZIK
ZIK

За основу для проведення дебатів на НСК «Олімпійський» варто було б взяти порядок проведення дебатів для «Суспільного телебачення», який затверджений положенням Центральної виборчої комісії. Але внести деякі корективи, зокрема, щодо часу для виступу кандидатів. Є сподівання, що опонент Петра Порошенка Володимир Зеленський зможе витримати інтелектуальний марафон і витримати дискусію протягом 90 хвилин, а не 60 хвилин.

Про це на брифінгу речника штабу Петра Порошенка, який транслював телеканал ZIK, говорив Олег Медведєв.

«Ми вважаємо, що за основу для проведення дебатів на «Олімпійському» варто взяти порядок проведення дебатів для «Суспільного телебачення», який затверджений положенням ЦВК. Хотів би наголосити на ключових його елементах і роблю це не для того, щоб просто щось почитати», – сказав Медведєв.

Він наголосив, що регламент для «Суспільного», значно мірою і є баченням штабу Порошенка, як мають відбуватися дебати.

«У положенні чітко написано, хто і як повинен виступати. Найперше, кандидати мають мати вступне слово по п’ять хвилин, хто виступає першим, чи другим, регламентується жеребкуванням. Після вступних слів кандидатів, розпочинається дискусія і під час неї по черзі питання один одному ставлять кандидати. В положенні регламентується тривалість цих питань і скільки має тривати відповідь», – зазначив він.

Найголовніше, за його словами, є чіткі вимоги до ведучого теледебатів, який не повинен виявляти упередженість та надавати перевагу одному із кандидатів, а також припускатися висловлювань, що можуть бути сприйняті як агітаційні, коментувати або оцінювати висловлювання кандидатів. Єдине, що варто було б змінити, це збільшити час для виступу кандидатів.

«Ми вважаємо і готові в цьому питанні до співпраці з «Суспільним телебаченням», що саме такий регламент має бути покладений в основу дебатів на стадіоні. Єдина зміна, яку можливо варто було б внести, нам видається, що години є замало, бо питань в кандидатів накопичилось багато і, можливо, варто було б трохи розширити цей проміжок часу. Ми сподіваємося, що наш опонент зможе витримати інтелектуальний марафон і тримати удар протягом 90 хвилин, бо часу підготуватися до дебатів було більше, ніж достатньо», – наголосив  Медведєв.

Також він зазначив, що сцени не варто було б ставити. Адже, це швидше виглядатиме як шоу, а не обговорення важливих тем.

«На наше переконання, сцени взагалі немає бути на стадіоні. Це є позицією нашого опонента, бо сцена асоціюється швидше з концертом, але дебати – це не концерт. Йдеться про серйозні речі і загрози, які нависли над країною. Також постає питання безпеки під час дебатів. І, звичайно, з міркувань безпеки краще, щоб виборці, які підтримують кандидатів, сиділи у різних секторах, а у фан-зоні не було змішаного натовпу», – додав він.

Нагадаємо, кандидат у президенти та чинний глава держави Петро Порошенко погодився на дебати 19 квітня о 19:00 на НСК «Олімпійський». Зазначається, що для бажаючих підтримати Порошенка будуть організовані безкоштовні автобуси з регіонів.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 08:11 :35