Новини » Політика 17 квітня, 2019, 12:57
СБУ припинила діяльність диверсійно-розвідувальної терористичної групи спецслужб РФ у складі 7-ми осіб
ZIK
ZIK

СБУ викрила діяльність диверсійно-розвідувальної терористичної групи спецслужб РФ на території України. Семеро осіб заарештовано. Також затримано керівника російської терористичної групи, члена ФСБ — Максима Шаповала і його куратора, громадянина РФ — Тимура Дзортова.

Про це під час брифінгу Служби безпеки України, в ефірі телеканалу ZIK, заявив голова СБУ Василь Грицак.

«Сьогодні РФ поводить себе зухвало у цілому світі. Вже п’ятий рік поспіль Україна відчуває жах російської тоталітарної машини. СБУ на території держави припинила діяльність диверсійно-розвідувальної терористичної групи спецслужб РФ у складі семи осіб. Всі вони затримані і заарештовані», — наголошує голова СБУ.

Сьогодні вранці в СБУ закінчували черговий етап операції, в результаті було затримано ще одну особу, яка сприяла діяльності цієї терористичної групи, підкреслює голова СБУ Василь Грицак.

«Загалом, від початку 2017 року на територію України з Росії і так званої «ДНР» було направлено декілька диверсійно-терористичних груп. Їх відправляла російська військова розвідка для здійснення політичних вбивств і ліквідації офіцерів українських спецслужб», — зазначає голова СБУ.

Голова СБУ Василь Грицак розповідає про два теракти, які здійснили російські спецслужби.

«27 червня 2017 року диверсійно-терористична група вчинила злочин, в результаті якого загинув генерал військової розвідки — Максим Шаповал. За аналогічним сценарієм, 4 квітня 2019 року, в ході спроби закласти вибухівку під авто українського розвідника, стався самопідрив. Як наслідок, виконавець — керівник російської диверсійно-терористичної групи  отримав тяжкі ушкодження. Ми зібрали докази, які вказують, що обидва теракти спланували російські спецслужби. Це були спільні операції Федеральної служби безпеки РФ і військової розвідки Росії», — говорить голова СБУ.

Організацію і здійснення актів реалізували одні і ті ж люди з числа співробітників російських спецслужб, наголошує Василь Грицак.

«Виконавець невдалого підриву — громадянин РФ Олексій Комарічєв — зараз перебуває у лікарні. Він заарештований. У різні роки свого життя Комарічєв проходив службу як офіцер полку охорони уряду Москви, федеральної служби Росії по контролю обігу наркотиків. У 2016 році його звільнили. Під тиском ФСБ він приступив до військової розвідки, був залучений до диверсійної діяльності на території країн ЄС, а також України», — коментує голова СБУ.

Крім того, СБУ вдалося затримати ще одного члена оперативно-бойової групи російських спецслужб.

«Тимур Дзортов — громадянин РФ. Він контролював закладення Комарічєвим вибухового пристрою. Мав забезпечити його безпечний відхід. Дзортов — колишній співробітник МВС РФ, учасник бойових дій на Північному Кавказі. До 2013 року служив в особистій охороні глави республіки Інгушетія. У 2015-2017 працював заступником керівника адміністрації глави республіки Інгушетія», — зазначає Василь Грицак.

Очільник СБУ наголошує: Тимур Дзортов і  Максим Шаповал є громадянами росії, але для прикриття терористичної діяльності в Україні вони мали при собі паспорти іншої держави.

«В обох були паспорти республіки Киргистан, в яких були вписані прізвища: Ломако, Кірік. Ми вже маємо інформацію від Національного центрального бюро інтерполу Киргистану», — коментує Василь Грицак.

Паспорти є фальшивкою. Їх номери відповідають справжнім паспортам, які видавалися раніше громадянам республіки, зазначає голова СБУ.

«Ми вважаємо, що це приклад справжнього російського цинізму. Коли для прикриття перебування російських убивць в Україні, використовуються підроблені документи іншої суверенної держави! Така зухвалість можлива, якщо вбивства санкціонують на найвищому рівні політичного керівництва РФ», — додає Василь Грицак.

Нагадаємо, у червні 2017 року у власній машині був вбитий полковник Максим Шаповал, який провів три останні роки на Донбасі, проводячи спецоперації. Його вбивство стало черговим у серії нападів на українських військових, розвідників і представників служб безпеки, які, на думку експертів, могли бути організовані російською розвідкою.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 23:54 :41