Представник уряду в Раді: «Нафтогаз» або виконає зобов’язання, або Коболєв піде у відставку

ZIK

Кабмін ухвалив постанову, що дозволяє «Нафтогазу» знизити ціну на газ. Натомість «Нафтогаз» вимагає, щоб із них зняли соціальні зобов’язання, щоб мати можливість стати абсолютним диктатором на ринку газу в Україні.

Про це заявив представник уряду в парламенті Вадим Денисенко під час телефонного включення у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Вадим Денисенко запевнив, що уряд не збирається відміняти соціальні зобов’язання «Нафтогазу» (ПСО).

«Уряд прийняв додаткову постанову, яка дозволяє «Нафтогазу» знизити ціну газу і не піднімати її, як цього вимагає МВФ. Оскільки із МВФ є домовленість про те, що у зв’язку із ситуацією на ринку, ціна може залишатися статично незмінною або навіть нижчою.

І саме тут починаються маніпуляції «Нафтогазу», зокрема, безпосередньо керівництва компанії, де заявляють, що у разі не зняття із них соціальних зобов’язань, вони не будуть знижувати ціну на газ», – зауважив Денисенко.

Представник уряду пояснив, що соціальні зобов’язання – це приблизно 60 мільярдів гривень на рік. І якщо ціна на газ несподівано піде вгору, то зі скасованим ПСО ціна для населення буде також різко зростати.

«Уряд не знімає жодних зобов’язань із «Нафтогазу», і ціна не повинна збільшуватися з 1 травня. Тому прем’єр Гройсман і поставив жорсткі умови: «Нафтогаз» або виконає ті зобов’язання, які покладає на нього держава, або Коболєв піде у відставку», – наголосив Вадим Денисенко.

Нагадаємо, «Нафтогаз» просить Кабмін ввести ринкові ціни на газ для населення з 1-го травня.

Loading...