Порошенко: Аудит «Укроборонпрому» розпочався

ZIK

Аудит «Укроборонпрому» уже розпочався, до нього допустили одну із найвідоміших компаній, якій довіряють у всьому світі. Окрім того, було знято гриф секретності з розділів держоборонзамовлення, які не перешкоджатимуть рівню обороноздатності країни.

Про це Петро Порошенко заявив під час публічної дискусії експертів за участі Президента, яку транслював телеканал ZIK.

Він наголосив: аудит «Укроборонпрому» уже розпочався. Було ухвалено відповідне рішення РНБО, концерн зобов’язали надати необхідні документи. В тому числі, йдеться про зняття грифу «таємно» і вибору аудиторів, які матимуть доступ до державної таємниці.

«Ще одна позиція, яку потрібно було ухвалити непростим рішенням – аудит коштує мільйони і мільйони доларів, які потрібно сплатити із держбюджету – коштів платників податків», – зауважив Президент.

Він зазначив: потрібно перевірити, чи інформація про корупцію в «Укроборонпромі» є правдивою, адже до правоохоронних органів треба йти із матеріалами розслідування. Натомість, стаття навіть у найбільш шанованому виданні вважатиметься просто інформацією, тим більше, що її взяли із витоку з правоохоронних органів.

«Тож, був запущений аудит, уряд ухвалив рішення, щоб його профінансували, до аудити допустили одну із чотирьох всесвітньо відомих компаній, якій довіряють», – зауважив Глава держави.

Окрім того, він наголосив: протягом трьох років у цьому розслідуванні не відбувалось жодного прогресу.  Натомість за рік до виборів був організований виток цієї інформації, а за місяць – її оприлюднили.

«Пройшов місяць і реакція Президента є абсолютно чіткою – термінове звільнення Гладковського. Не тому, що доведена його вина, а тому що є підозри у його перешкоджанні слідству. До того ж було звернення, щоб усі пройшли детектор брехні. Це сучасна технологія, яка підтверджує або спростовує – було чи не було. Також ініційовано зміни до законодавства, відповідно до яких, зняли гриф секретності з тих розділів держоборонзамовлення, які не перешкоджатимуть рівню обороноздатності держави», – підкреслив Порошенко.

До того ж на місце Гладковського було призначено, за словами Порошенка, «легендарну особистість», полковника Сергія Кривоноса. Цей герой війни боронив Краматорський аеропорт, йому довіряє суспільство.  

«Він має величезні повноваження і почав саме з аудиту, зняття секретності, перезавантаження спостережної ради і забезпечення прозорості там, де це може бути», – зазначив Президент.

Водночас, він зазначив: це лише «початок процесу».

«Маємо боротися з корупцією, а не використовувати ці факти для політичної боротьби», – підкреслив Петро Порошенко.

Як повідомлялось раніше, син головнокомандувача УПА Юрій-Богдан Шухевич зазначав, що журналіст-розслідувач Денис Бігус мав би сидіти за ґратами. Мовляв, той з 2017 року знав, що йде розкрадання армії, велике мародерство і мовчав. Мовчав до певного моменту, щоб вдарити по Порошенку.

Читайте більше новин на тему: вибори 2019: другий тур

Loading...