Новини » Світ 17 квітня, 2019, 5:44
Нотр-Дам у вогні: попіл єдності для зламаної Франції, – The Associated Press
Наслідки пожежі в Соборі Паризької Богоматері у Парижі, Франція. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Наслідки пожежі в Соборі Паризької Богоматері у Парижі, Франція. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

У серці Парижа обвуглена і зяюча діра. Але також і плач об‘єднання.

Про це повідомляє AP.

Спотворений Нотр-Дам, чудовий собор, який століттями стежив за французькою столицею і нині  почорніла руйнація оплакувана по всьому світу, яку відчувають  парижани, як удар тіла, як неможливе, як вічна втрата Нью-Йорком своїх Веж-Близнюків, так само незбагненна, як ідея Єгипту, відірвана від своїх пірамід або Лондона з обкраденим  Букінгемським палацом.

Ось чому, ще до того, як сльози висохли, і пожежники погасили страшні вогні, негайний, вісцеральний імператив полягав у тому, щоб перебудувати. Ось гроші. Ось ліс. Пожертвування поповнювалися, від мільярдерів, що пообіцяли сотні мільйонів євро до більш скромних пропозиції тих, хто дав те, що   міг би  дозволити.

Нація, яка протягом декількох місяців насильницьких жовто-жилетних протестів була більш розділена, ніж у будь-який час після Другої світової війни, раптово, майже дивом, знайшла спільну місію в попелі катастрофи: відновити для майбутніх поколінь дар Нотр-Даму, які попередні покоління передали нам.

Досвід свідчить, що нова заснована єдність не триватиме довго. Це не було навіть після того, як бойовики убили 130 чоловік у концертному залі «Батаклан» та інших паризьких об'єктах у 2015 році і навіть коли вбили 17 чоловік під час  нападу на сатиричну газету «Чарлі Хебдо» і кошерний супермаркет. Тоді Франція поділилася слоганом «Je suis Charlie», подібно до того, як зараз поділяє біль Нотр-Даму.

Тому що страждання культового собору стало пріорітетом, негайно переважило політичні, соціальні та економічні розколи, які знищили популярність президента Еммануїла Макрона та більшу частину його часу з листопада.

Він повинен був звернутися до нації в ефірі в понеділок увечері. Макрон швидко відмовився від цього плану, оскільки пекло, що харчувалось древніми, сухими дерев'яними балками, збило шпиль собору і поперечний дах. Незалежно від того, що Максон мав намір сказати, відповіді, які він підготував реагуючи на заворушення, які монополізували увагу Франції, були б втрачені на тлі страждань і молитов за Нотр-Дам, які освітлювались в прямому ефірі телевізійними мережами, що відмовилися від своїх регулярних нічних програм.

Заголовок газети "Liberation" на першій сторінці у вівторок акуратно зафіксував, як вогонь змінив пріоритети країни.

«Нотр-Драм» - «Наша драма» - пишеться над зображенням шпиля, що знищується вогнем і димом.

Переклад І.Филипіва

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 11:17 :36