Новини » Події 227

На Яворівському полігоні проходить навчання: Готуємося звільняти, але не захоплювати

Практичні заняття піхотинців з 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців ОК «Північ». Фото: Микола Тис/ZIK

Сьогодні, 17 квітня, у міжнародному Центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (Яворівський полігон) відбулись практичні заняття піхотинців з 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців ОК «Північ» на базі новітнього навчально-тренувального комплексу «Бій в населеному пункті». Другий місяць поспіль українські військовослужбовці займаються нарощуванням рівня бойових спроможностей за програмою «Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи – Україна» (JMTG-U), до якої входять військові інструктори ЗС США, Канади, Великобританії, Данії, Литви та Польщі.

Слід зазначити, що військовослужбовці зазначеної бригади проходять подібний тренінг вже вдруге. Перший був у 2017 році в складі батальйонної тактичної групи. А цього року – уперше підготовку разом з іноземними інструкторами розпочато у бригадному форматі.

«Яворівський полігон сьогодні – кращий в Європі з підготовки військових за стандартами НАТО. У цьому навчальному центрі вже пройшли вишкіл понад 20 тисяч військовослужбовців Збройних Сил України. Сьогодні два батальйони тактичної групи 72 бригади, а також управління бригади проводить навчання згідно з новими стандартами. Навчання проводять інструктори з країн НАТО – наші партнери зі США, Канади, а також наші інструктори, які пройшли певну підготовку. Щойно ми з вами бачили один з важких видів бою – в місті. Під час ведення бойових дій в місті є багато особливостей. Важливими є врахування ризиків щодо мінімізації втрат як цивільного населення, так і військовослужбовців. Ми готуємося звільняти, але не захоплювати. І це величезна відмінність наших ЗСУ від збройних сил інших країн, в тому числі Російської федерації, – звільняти наші міста, які захоплені терористичними організаціями і російськими військами», сказав міністра оборони України Степан Полторак.

Він зазначив, що дуже важливо проводити такі заняття, бо досвід показує, що є багато втрат. «Так, під час захоплення Грозного, збройні сили РФ втратили три бригади., не кажучи про втрати серед цивільного населення, і практично знищення самого Грозного. Збройні Сили України так не діють і ніколи не будуть захоплювати, а тільки звільняти», – наголосив Степан Полторак.

За його словами, Центр миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного отримує потужну фінансову підтримку – останні кілька років виділяли не менше ніж 200 млн грн на навчально-матеріальну базу і сьогодні видно зміни, – військові живуть у добрих умова, в гуртожитках, з відповідним харчуванням і бажанням навчатися. Два батальйони, які зараз проходять навчання, укомплектовані на понад 90% і на 100% укомплектовані технікою. За останні роки було поставлено 120 зразків нової техніки і введено в експлуатацію 330 одиниць зразків нової військової техніки. Цьогоріч планують ввести понад 20 одиниць нових зразків військової техніки і завершити будівництво ракетного катера.

Loading...
Loading...
Loading...