Новини » Регіони 17

Луцька мерія може оскаржити у суді претензії екологів на 4 млн грн

У Луцькій міськраді розглядають можливість оскарження у суді штрафу у 4 мільйони гривень від Держекоінспекції через порушення у галузі поводження із відходами.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці написав перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад, – повідомив власкор IA ZIK.

За словами Недопада, із 70-х років полігон у селі Брище наповнювався сміттям, із року в рік переростаючи у серйозну проблему для всіх мешканців Волині. Але на ситуацію з переповненим сміттєвим полігоном просто закривали очі.

«Жодних ефективних кроків для вирішення проблеми не робилося», – стверджує посадовець.

Два роки полігон був катастрофічно переповнений, необхідно було вживати термінових заходів для врегулювання ситуації.

«Ми запустили в роботу станцію з дегазації, яка була вкрай необхідною, де застарілі сміттєві відходи переробляються в альтернативні види енергії. На сьогодні ця станція успішно працює. Наступним кроком став запуск нової сміттєсортувальної лінії у Луцьку, де здійснюється сортування сміття і його подальший збут підприємствам вторсировини. Зараз лінія працює на повну потужність. Найближчим часом, спільно із громадами ОТГ, ми запустимо ще одну сміттєсортувальну лінію на полігоні в Брищі й значно прискоримо переробку сміття. Минулого року ми закупили і встановили нові сміттєві контейнери в багатьох районах Луцька, а також почали впроваджувати заходи по переходу на систему сортування сміття», – зазначив Недопад.

Він переконує, що нині активно працюють над залученням інвестицій і пошуком інвесторів для можливої побудови сміттєсортувального, або сміттєспалювального заводу. «Ця процедура не є легкою, а вартість такого заводу потягне на два річних бюджети міської ради», – йдеться в дописі.

За його словами, щодо озвученої суми штрафу, то це «питання спірне і, швидше всього, буде розглядатися у суді».

 

«Ми написали листа в Управління екології і природних ресурсів Волинської ОДА, де озвучили своє бачення і заперечення. Тут є питання і безпосередньо до Управління екології», – додав Недопад.

 

Loading...
Loading...
Loading...