Новини » Суспільство 17 квітня, 2019, 10:57
«Куди руки сунеш?»: Супрун пояснила, чому слід заборонити контактні зоопарки

В.о. голови МОЗ Уляна Супрун розказала, що тварини у контактних зоопарках можуть бути носіями небезпечних бактерій, способів боротьби з якими досі не існує.

Про це вона розповіла на своїй сторінці у Facebook.


«Спілкування з тваринами для нас корисне. Якщо воно безпечне не лише для людей, а й самих тварин. У випадку з контактними зоопарками таке складно сказати. Багато тварин страждають, живучи у таких умовах, а відвідувачі зоопарків – ризикують захворіти на небезпечні хвороби», – наголошує Супрун.

Також вона навела дані UAnimals про причини, чому не варто відвідувати такі зоопарки і чому їх слід заборонити. Зокрема, серед аргументів є:

  • Умови утримання тварин

У більшості контактних зоопарків звірів на все життя позбавляють простору для прогулянок і умов для нормального розмноження. У таких зоопарках тварини мають недостатньо простору. Незалежно від розміру вольєрів чи наявності в них певних елементів – це жодним чином не компенсує тваринам дику природу. Як результат, звірі часто страждають від нестачі свіжого повітря, світла, від надмірної ваги та недостатньої кількості руху. Через це вони гинуть набагато раніше, ніж якби жили у природному середовищі.

  • Тварини можуть мати психічні розлади

Через постійний контакт з людьми, обмежений простір, важкі умови життя і порушення життєвого ритму у тварин часто з’являється стереотипна поведінка. Вони завше ходять, похитують голову, розгойдуються з боку в бік, сидять нерухомо на одному місці або ж навіть кусають самі себе – це все ознаки стресу, депресії, нудьги та психозу. Розпізнати таку поведінку не завжди легко – часто власники контактних зоопарків самі не помічають цих ознак у тварин. Якщо ці ознаки все-таки помітні, деякі власники спеціально дають тваринам антидепресанти або транквілізатори, намагаючись контролювати їхню поведінку.

  • Небезпека для дітей

Найпоширенішою травмою в контактних зоопарках є укуси і подряпини від тварин. Не є рідкісні випадки, коли відвідування зоопарку закінчується у травмпункті.

  • Негативний вплив на дитину

Деякі батьки вважають, що контактні зоопарки вчать дітей гармонійному співіснуванню з тваринами та взаємодії з природою. Насправді ж, така взаємодія має відбуватися саме в природному середовищі тварини, а не в закритому приміщенні зі скляними клітками. Тому така «розвага» формує у дитини спотворене уявлення про те, що тварина є не більш ніж іграшкою у руках людини – оскільки звір не має можливості сховатися, протидіяти чи уникнути контакту.

  • Розповсюдження захворювань

Варто пам’ятати: дикі тварини є носіями великої кількості захворювань. Серед них кампілобактеріоз, сальмонельоз, лістеріоз, бруцельоз тощо.

Написавши ці тези, Уляна Супрун додає ще й результати нового дослідження, яке представлене цього року на Європейському конгресі клінічної мікробіології та інфекційних захворювань (ECCMID) в Амстердамі. Воно показало велику небезпеку контактних зоопарків.

«Дослідники проаналізували бактерії, сконцентровані в найбільших контактних зоопарках. З’ясувалося: у цих місцях поширені антибіотикорезистентні бактерії, тобто ті, які не лікують антибіотики. Для аналізу вчені відібрали вісім зоопарків. Серед зібраних матеріалів була проба з 228 тварин, що належать до 42 різних видів (шкіри, хутра або пір’я), тобто тих ділянок, з якими часто взаємодіє відвідувач. У знайдених бактеріях виявили стійкі до протидії мікроби. Мова йде про бета-лактамази розширеного спектра і ентеробактерії AmpC-E. Особливістю цих мікроорганізмів є можливість успішної протидії антибіотиків. Простіше кажучи, контактні зоопарки можуть передавати небезпечні бактерії, способів боротьби з якими не існує», – підкреслює Супрун.

А підсумувала вона все коротко: «Не відвідуйте контактні зоопарки, поширюйте інформацію про їхню шкоду та долучайтеся до активістів, які борються за права тварин!».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 13:56 :39