Новини » Політика

Кримчанина Джеппарова помістили в одну камеру з хворими на СНІД та туберкульоз, – адвокат

Політв’язня Арсена Джеппарова тримають у ростовському СІЗО в одній камері з хворими на СНІД і туберкульоз. У зв’язку з цим в генпрокуратуру РФ направлено скаргу і заяву на ім’я російського омбудсмена.

Про це повідомив адвокат політв’язня Айдер Азаматов у Facebook.

«Сьогодні направив ряд скарг в генеральну прокуратуру Росії, в прокуратуру Ростовської області, в Громадську наглядову комісію (ГНК) по Ростову-на-Дону і Ростовській області, в ГУ ФСВП по Ростовській області і заяву на ім’я уповноваженого з прав людини в РФ Москалькової Т.М. по ситуації з Арсеном Джеппаровим, який наразі утримується в СІЗО-1 м. Ростова-на-Дону в нелюдських умовах і з громадянами, які, за словами самого Арсена, мають захворювання ВІЛ, СНІД, туберкульозу та інші хвороби», – повідомив Азаматов.

Адвокат сподівається, що порушені права Арсена будуть відновлені хоча б в СІЗО і його переведуть в камеру з нормальними умовами утримання.

«Хоча, краще б його просто відпустили додому, до своєї сім’ї, до своїх близьких. На це є всі підстави з першого дня його незаконного затримання та арешту», – заявив Азаматов.

Нагадаємо, обвинувачені у «справі Хізб ут-Тахрір» Арсен Джеппаров, Рефат Алімов, Емір-Усеїн Куку, Муслім Алієв, Інвер Бекіров і Вадим Сірук були затримані в лютому-квітні 2016 року в Ялті. Проти них свідчив так званий таємний свідок зі зміненим голосом, який стверджував, що «підсудні нібито влаштували на території Криму шаріатський суд за участі прокурора і слідчого з них самих.

12 квітня «суд» у Криму знову відмовив усім фігурантам цієї справи в задоволенні скарги на рішення про продовження арешту, залишивши в силі їх тримання під вартою до 18 травня 2019 року.

Читайте більше новин на тему: окупований Крим

Loading...