Новини » Економіка 17 квітня, 2019, 12:28
Гройсман спрогнозував, яким буде цьогорічний рівень інфляції
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Фото: kmu.gov.ua

За прогнозами, у 2019 році рівень інфляції може бути найнижчим за останні п’ять років. Таким чином, Україна починає виходити із зони ризику, а економіка стабілізується.

Про це на засіданні уряду, яке транслював телеканал ZIK, заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, звітуючи про три роки своєї роботи.

Він наголосив: уряд розуміє, що від сильної економіки залежить, на скільки швидко вдасться подолати виклики, що виникають перед країною – зокрема держборг.

«Це надзвичайно серйозний тягар для українського бюджету та економіки. Не ми ці борги брали, та нам їх потрібно віддавати», – заявив Гройсман.

За його словами, за борги, «які створили в попередні періоди», доведеться сплатити третину бюджету – 417 мільярдів.

«Уявіть, що ці гроші ми могли б направити на забезпечення пенсій, інфраструктуру, освіту, медицину. Для відбудови нової системи екстреної медицини нам потрібно 11 мільярдів додаткових ресурсів, натомість 420 віддаємо за зовнішні та внутрішні борги», – зауважив глава уряду.

Однак, за його словами, протягом трьох років вдалось збільшити обсяг зростання ВВП на 8,4%.

«Ми зростаємо уже понад 12 кварталів. Це говорить про наявність правильного напрямку, однак нам потрібно зростати більше і швидше, адже ми на декілька десятиліть відстаємо від економічного розвитку серед держав-сусідів. Розуміємо, що потрібно швидше рухатись, аби досягти таких стандартів життя і утримувати їх», – підкреслив прем’єр.

Окрім того, держборг по відношенню до ВВП зменшився із 79,1% до 60,9%, що є показником виходу України із зони ризику.

«Наші борги стають посильними, та потрібно більше часу для того, щоб зменшити їх вплив на державу», – зауважив Гройсман.

До того ж політика уряду дає можливість стабілізувати курс валют. Так, у 2018 році інфляція складала менш, як 10%, а цьогоріч, за прогнозами Гройсмана, цей показник становитиме приблизно 7,5%.

«Фактично, це найнижчий показник за попередні п’ять років. Це говорить про те, що дохідність українських родин буде більш стабільною, а ціни – стриманіші, ніж були досі», – підкреслив Володимир Гройман.

Як повідомлялось раніше, Гройсман зазначав, що за три роки грошове забезпечення військовослужбовців зросло в 1,6 рази.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 22:25 :02