Новини » Економіка 17 квітня, 2019, 13:16
Гройсман розповів про плани з підвищення зарплат і пенсій
ZIK
ZIK

На жаль, наразі пенсії в Україні ще не досягнули справедливого рівня, однак уряд уже ступив на потрібний шлях. З 1 квітня відбувається автоматичне підвищення виплат, відбувається детінізація ринку праці.

Про це на засіданні уряду, яке транслював телеканал ZIK, заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, звітуючи про три роки своєї роботи.

Вsн зауважив: у 2017 році багато хто критикував уряд за ідею збільшення рівня мінімальної зарплати із 1450 грн до 3 200 грн.

«Це був перший крок, який дозволив звернути увагу на проблему мінімальних зарплат в країні. Таким чином, за три роки в доларову еквіваленті ці виплати зросли майже в три рази. Однак, вона ще є недостатньою до того, якою б мала бути», – підкреслив Гройсман.

Він зазначив: хотів би, щоб завдяки економічному зростанню, «мінімалка» стала удвічі більшою, ніж є сьогодні, а середня зарплата має дорівнювати двом майбутнім мінімальним.

«Це ціль, яку можемо досягти. Це не магічні слова політика, а прем’єр-міністра і уряду, яким вдалося збільшити цей показник в три рази», – підкреслив Гройсман.

Водночас, він розповів: із 182 доларів «мінімалка» зросла до 343-ох доларів. Однак, цього недостатньо, адже щодо цих показників потрібно конкурувати із державами-сусідами, які дають пропозицію українцям працювати на інші економіки.

«Наше завдання – щоб зарплати в подальшому зростали, а люди залишались працювати в Україні. Це є можливим», – зауважив прем’єр.

Окрім того, він наголосив і на детінізації ринку праці – чисельних працюючих осіб збільшилась на 732 тисячі.

«Також однією із найбільш чутливих тем є пенсійна система. Наш уряд та уряд Арсенія Петровича отримали пенсійну систему, фактично, банкрутною. Понад половини грошей немає, виплати низькі, їх не переглядали роками – лише мілкі подачки, коли відбувались якісь політичні події», – зауважив прем’єр.

Та він запевнив: уряду вдалось це змінити, однак, країна ще не змогла дійти до того рівня справедливих та достатніх пенсій для кожного громадянина.

«Але ми пішли цим шляхом. Я переконаний, що кожного року пенсійна система буде більш стійкою і справедливою – через автоматичне підвищення. Цей процес уже пішов», – переконував глава уряду.

Так, за його словами, 1 березня відбувся перший автоматичний перерахунок пенсій, середній розмір такої доплати склав 591 грн.

«Також ми вже двічі провели підвищення пенсій для українських військових пенсіонерів. Мінімальна пенсія зросла, на жаль, поки що лише на 20% в доларовому еквіваленті. В нацвалюті – трішки більше. Середня пенсія – на 60%, а у валюті та національній валюті – на 70%», – підкреслив Володимир Гройсман.

Як повідомлялось раніше, згідно прогнозів Гройсмана, у 2019 році рівень інфляції може бути найнижчим за останні п’ять років. Таким чином, Україна починає виходити із зони ризику, а економіка стабілізується.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 01:52 :53