Новини » Політика 17 квітня, 2019, 9:36
Голова СБУ назвав прізвище виконавця вбивства генерала української розвідки Шаповала
ZIK
ZIK

Для вбивства високопоставленого українського розвідника російські спецслужби використали мешканця міста Донецьк Шутова Олега Миколайовича. Саме він за змовою з російськими агентами ФСБ орендував квартиру в будинку, у якому проживав на той момент полковник, а посмертно генерал-майор – Максим Шаповал. Також він орендував паркомісце поруч з автомобілем Шаповала, під який і заклав 26 червня 2017 року вибуховий пристрій.

Про це на брифінгу голови СБУ Василя Грицака, який транслював телеканал ZIK говорив Василь Грицак.

«Агенти ФСБ Дзортов і Комаричев пройшли декілька етапів підготовки в Москві, Республіці Дагестан і у Донецьку під керівництвом офіцерів військової розвідки Росії. Спочатку ліквідацію полковника розвідки планували замаскувати під побутове вбивство за допомогою ножа, тобто вбивство з хуліганських мотивів», – сказав Грицак.

Він наголосив, що для цього Комаричев пройшов спеціальне індивідуальне навчання за курсом ножового бою, а також його готували і як підривника.

«Підривом був інший варіант для реалізації злочинного наміру. Крім цього відпрацьовувався варіант, за яким Дзортов мав вбити українського офіцера із пістолета з глушником», – зазначив він.

За його словами, перша спроба ліквідації спецслужбами Росії була ще у 2017 році. Тоді Комаричев і Дзортов мали потрапити на територію України через тимчасово-окуповану територію Донецької області за сприяння співробітників, так званого, «Міністерства державної безпеки «ДНР».

«Йдеться про громадянина України Шутова Олега Миколайовича, який народився 9 березня 1966 року, мешканець міста Донецька і саме він мав допомагати Комаричеву і Дзортову. І саме Шутов 26 червня 2017 року заклав вибуховий пристрій під автомобіль українського генерала розвідки Максима Шаповала. І ми сьогодні вперше оприлюднюємо дані щодо виконавця цього теракту. Для цього Шутов орендував квартиру в будинку, у якому проживав Максим Шаповал, а також паркомісце поруч з машиною Шаповала», – прокоментував Грицак.

Нагадаємо, у червні 2017 року у власній машині був вбитий полковник Максим Шаповал, який провів три останні роки на Донбасі, проводячи спецоперації. Його вбивство стало черговим у серії нападів на українських військових, розвідників і представників служб безпеки, які, на думку експертів, могли бути організовані російською розвідкою. Посмертно йому було призначено звання генерал-майора.

До слова, того ж року було вбито і заступника начальника головного відділу контррозвідки Донецького управління СБУ Олександра Хараберюша, який загинув у Маріуполі внаслідок вибуху автомобіля, в якому він перебував.

У жовтні 2017 року СБУ затримала Юлію Прасолову за підозрою у вчиненні підриву машини Хараберюша.

За її словами, вбивство замовив бойовик на прізвисько «Ленін», який керував центром спеціальних операцій так званого «МГБ ДНР», створеного під кураторством російських спецслужб.

На початку жовтня 2018 р. Іллічівський райсуд Маріуполя засудив Прасолову до 12 років з конфіскацією за вбивство підполковника СБУ Олександра Хараберюша.

за мету ослабити українські можливості в сфері контррозвідки, а також залякати солдатів і волонтерів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 22:18 :34