Суд затвердив угоду між начальником четвертого відділу прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Романом Симківим і екстрадованою з Чорногорії фігуранткою справи народного депутата-втікача Олександра Онищенка Іриною Мусієнко.
Таке рішення ухвалила колегія суддів Печерського районного суду міста Києва під головуванням Світлани Смик, повідомляє Слово і Діло.
Як вказується в рішенні, Мусієнко із вересня 2014 року по червень 2016 року була учасником злочинної організації, створеної та очолюваної Онищенком з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, у складі якої вчинила кримінальні правопорушення у сфері господарської діяльності. Зокрема, їй надавали реквізити банківських рахунків та вказівки щодо необхідних дій для перерахування коштів з рахунків фіктивних підприємств для їх подальшої легалізації шляхом переведення в готівку, а також вказівки для перерахування коштів з рахунків ТОВ «Київпромзбут», ТОВ «ЛенстерКомпані» та ТОВ «Морісель Груп» на рахунки інших фіктивних підприємств для подальшого переведення їх в готівку або на особисті рахунки організатора Онищеенка та на рахунки підконтрольної йому кіпрської компанії Ostexpert Limited. Також Мусієнко мала контроль над рахунками ТОВ «Київпромзбут» в Преміум банку та Діамант банку.
Вивчивши угоду, судді її затвердили. Так, суд визнав Мусієнко винною у фіктивному підприємництві, створенні злочинної організації, легалізації коштів та інших правопорушень. Судді присудили обвинуваченій 5 років умовно з іспитовим строком в 3 роки з позбавленням права обіймати посади пов’язані з адміністративно-господарськими та організаційно-розпорядчими повноваженнями тривалістю 2 роки без конфіскації майна. Також Мусієнко оштрафували на 85 тисяч гривень.
Нагадаємо, що антикорупційна прокуратура передала до суду справу Онищенка з приводу заволодіння коштами ПАТ «Укргазвидобування».
За версією слідства, народний депутат Онищенко є засновником та керівником злочинної організації, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року протиправно заволоділи понад 1,6 млрд грн від реалізації природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування».
Внаслідок таких дій ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») спричинено збитки в сумі більш ніж 740 млн грн.
Загалом детективи встановили причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб.