Новини » Політика 17 квітня, 2019, 18:47
Делегат ПАРЄ від України повідомив про раніше невідому ініціативу на користь Росії в Асамблеї
ZIK
ZIK

Цього ніде не згадували, але наступного дня після спроби ухвалення резолюції щодо повернення Росії до ПАРЄ намагалися протягнути ще один документ, який був на користь РФ.

Це заявив народний депутат України, заступник члена Постійної делегації у ПАРЄ Борислав Береза в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK.

Представник української делегації у ПАРЄ підкреслив, що у зв’язку із нещодавньою пропозицію зняти санкції із російської делегації довкола цієї резолюції виникло багато маніпуляцій.

«Дуже цікаво, хто саме так переклав цю резолюцію і хто зарахував туди Іспанію – там дійсно були Швеція, Фінляндія та Німеччина. Але якщо хтось мені процитує положення з резолюції, на підставі яких до Асамблеї може повернутися російська делегація, то я готовий це визнати.

Спочатку цю доповідь нідерландського делегата Тіні Кокса намагалися використати для того, щоб створити новий механізм накладання санкцій. Але правка, яку розробили в нашій делегації та подала депутат Олена Сотник, зробила це виключно додатковим механізмом, який можна залучати, а можна і не залучати», – пояснив Береза.

Тобто, запевнив депутат, наразі нічого не змінилося, і санкції на Росію накладають, як і раніше. Утім, застеріг він, кожної сесії з’являються нові сценарії, за якими Росія намагатиметься повернутися в ПАРЄ.

«Питання в тому, що і надалі намагатимусь пропонувати подібні ініціативи. Зокрема, про це ніде не згадували, але наступного дня намагалися протягнути ще одну резолюцію, щоб подрібнити великі фракції на малі.

Для чого це робити? А тому, що коли велика фракція заявляє, що Росія не буде повертатися, допоки не виконає всіх резолюцій, то на противагу їй можуть виступити три малі фракції. Відтак, є один голос за те, щоб Росія не поверталася, а три – щоб прийняти її назад до ПАРЄ. Але і цієї резолюції ми не пропустили», – наголосив Борислав Береза.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію «Про виклики перед Парламентською асамблеєю Ради Європи», до якої були внесені правки, що не дозволяють зняти з Росії санкції та повернути її до Асамблеї без виконання зобов’язань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-02 07:00 :37