Новини » Політика 17 квітня, 2019, 11:47 блоги
Або добре, або нічого. Будьте обережні, коли пишете про суддів

Будьте обережні, коли пишете щось про суддів. Або добре, або нічого. А ще краще взагалі нічого не пишіть, про їхню діяльність (або бездіяльність), якщо не хочете стати фігурантом кримінальної справи.

Я серйозно. В ідеалі не дивіться в очі судді, бо він може розцінити ваш погляд як втручання в його діяльність. Ну, а що? А раптом йому здасться, що погрожуєте поглядом, або спонукаєте до певного рішення... 

Думаєте, я сильно перебільшую? Як би ж то?! За фактом написання мною посту в фб поліція відкрила кримінальне провадження за статтею 376 ККУ ч1. «Втручання в діяльність судових органів». Я минулого тижня ходила на допит до слідчого.

Підстава: заява голови Кам’янка-Бузького районного суду Маркіяна Самсіна. Короткий екскурс: Він 5 листопада наприкінці робочого дня не обрав запобіжного заходу для підозрюваного у вбивстві бабусі, до речі, раніше судимого. Засідання переніс на 9 ранку наступного дня. А згідно з законом, оскільки підозрюваний не був затриманий в порядку ст.208 на місці злочину, то поліція мала його відпустити додому. Він не втік, бо, припускаю, його стерегли цілу ніч поліцейські. Але чи це законно – стерегти? На мою думку, своїм вчинком суддя призвів до складної та ризикованої ситуації: з одного боку ймовірний злочинець міг втекти, бо це важкий злочин, великий термін, а з іншого боку – десь утримувати його, чи стерегти – не законно... Роби що хоч. Я написала про це пост, бо це суспільно значуща інформація. Судді це не сподобалося.... 

Дорогі (у багатьох сеансах) судді, звісно, серед вас є достойні люди, але чимало хто із вас уявляє себе недоторканими священними персонами. Дозвольте нагадати, ви на службі в суспільства, і на утриманні суспільства. Ви підзвітні суспільству в своїй службовій діяльності. Громадськість має право розглядати вашу діяльність і ваші статки під мікроскопом. Ви публічні люди у повному сенсі цього слова. І ви самі обрали публічність, ставши суддями. Ви отримуєте великі преференції на своїх посадах і контроль з боку суспільства – це ціна, яку ви платите суспільству. Ну і будьте, панове, послідовними. Ви не можете мовчки міняти свої серйозні рішення під тиском палаючих шин під судами, але писати заяви через пости у фб – це не дуже достойно і не дуже послідовно. Я розумію, що кожен з вас відповідає лише за свої рішення, але кожен із вас відповідає за репутацію суду в цілому. 

Одним словом, «Ваша Честь, майте честь!».

Слава Богу, в поліції і прокуратурі ще присутній здоровий глузд. Слідчий за погодженням прокуратури закрив справу за відсутністю складу злочину. 

Я не втручалася в діяльність суду, я лише донесла до суспільства інформацію про його бездіяльність. Якщо так далі підуть справи, то невдовзі можуть з’явитися такі маленькі кайданки на пальці. Ну, але нічого, є ще голосовий набір.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 16:07 :29