Я не хочу, щоб моя дитина питала: «Мамо, а завтра буде Україна?»
Оксана Якімова
перекладач

Вінстон Черчилль колись сказав: «Усі великі речі – прості, і більшість з них можна висловити всього одним словом: свобода, справедливість, честь, милосердя, надія, обов’язок».

Я ніколи серйозно не задумувалася над цими поняттями, адже сприймала їх як належне. Переконана, що для більшості з нас вони – абстрактні речі. Ми починаємо усвідомлювати їхню цінність лише тоді, коли стоїмо за крок до втрати. Яким без них було б наше життя? Чи цінували б ми більше власну мову, свободу висловлювання нею власної думки, територію, більше поважали б одне одного? Чи так само б легко нехтували та продавали?

Мені пригадується моя бабуся, яка з особливою ніжністю збирала зі столу крихти хліба, адже дуже добре пам’ятала Голодомор, який назавжди розділив її дружню, працьовиту родину. Будучи ще зовсім юною, я не задумувалася над цим, сповна не усвідомлювала її болю. Проте, однозначно, для нас цінність цих, зібраних зі столу крихт, відрізнялася.

Так само, мешкаючи колись за кордоном, я зустріла у центрі для біженців афганця, який розповідав про звірства війни, від яких йому та його сім’ї довелося тікати. Звичайно, я йому співчувала, проте сповна не усвідомлювала того, через що йому довелося пройти. Коли на Донбасі спалахнула війна, коли мої друзі на Сході змушені були ховатися по підвалах та молилися, – мені боліло. Коли ворожа куля назавжди спинила серце троюрідного брата, війна набула зовсім іншого значення.

Усе достатньо відносне, поки не торкається нас, нашої родини, друзів, країни. Я не хочу, щоб моя дитина питала: «Мамо, а завтра буде Україна?». Я мрію про те, щоб вона росла у вільній, незалежній країні, та сприймала це як належне. Я хочу, щоб незалежність, волю та свободу вона цінувала, проте не платила за них.

Голосуючи 21 квітня, задумайтеся над тим, якого майбутнього ви хочете своїм дітям та внукам? У якій державі ви хочете, щоб вони жили? Та згадайте усіх тих, хто ціною свого власного життя здобував вам свободу. Не марнуйте того, що було омите кров’ю тих, хто боровся за цю Вільну Незалежну Країну.

 

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 15:16 :18