live

Укрнафта перемогла Росію у міжнародному арбітражі – виплатять $44,4 млн

12 квітня 2019 року арбітражний суд ухвалив рішення стягнути з Російської Федерації на користь ПАТ «Укрнафта» 44,4 млн доларів компенсації за експропріацію майна ПАТ «Укрнафта» в анексованій Російською Федерацією Автономній Республіці Крим.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Відомо, що у квітні 2014 року одразу після анексії незаконні збройні формування захопили адмінприміщення та 16 заправних станцій «Укрнафти». З того часу компанія не могла отримати контроль над своїми активами, через що подала в суд на Росію у міжнародний арбітраж.

Рішенням від 26 червня 2017 року арбітражний суд визнав наявність у нього юрисдикції розглядати спір за Угодою.

Російська Федерація оскаржила зазначене рішення до Верховного Суду Швейцарії, але останній рішенням від 16 жовтня 2018 року відхилив позов Російської Федерації. При цьому Верховний Суд Швейцарії погодився з арбітражним судом у тому, що ПАТ «Укрнафта» є інвестором за Угодою, а майно ПАТ «Укрнафта» на території АР Крим – інвестиціями.

12 квітня 2019 року арбітражний суд своїм рішенням стягнув з Російської Федерації на користь ПАТ «Укрнафта» 44 455 012,00 дол. США компенсації за експропріацію інвестицій ПАТ «Укрнафта» на території АР Крим, а також понад 3,5 млн дол. США арбітражних витрат.

На суму компенсації згідно з рішенням арбітражного суду нараховуються відсотки, починаючи з 22 квітня 2014 року. Станом на квітень 2019 року розмір нарахованих відсотків становить понад 5,5 мільйонів дол. США.

Позитивного рішення арбітражного суду ПАТ «Укрнафта» змогло досягти за загального сприяння міноритарних акціонерів ПАТ «Укрнафта», які не лише допомогли у виборі способу захисту порушених прав, а й сприяли ПАТ «Укрнафта» в оплаті арбітражних витрат. Крім того, спільний розгляд аналогічних справ ПАТ «Укрнафта» (справа № 2015-34) і ТОВ «Стабіл» та інших (справа № 2015-35) дозволив ПАТ «Укрнафта» зменшити витрати на арбітражне провадження.

Нагадаємо, У першому кварталі «Укрнафта» сплатила 3,6 млрд грн податків.

Loading...
Loading...
Loading...