Новини » Львів

У Львові вдруге проходить Премія міста літератури ЮНЕСКО: Переможцеві – 150 тис. грн

З 20 квітня до 31 травня у Львові приймаються заявки на Премію міста літератури ЮНЕСКО. Цю премію присуджують авторові або перекладачеві за оригінальний або перекладний художній твір українською мовою. Премія заснована задля вшанування творів сучасної літератури та надання їм суспільного резонансу.

Премію започатковували минулого року. У 2018 році її лауреатом та власником найбільшої грошової винагороди з усіх міських премій в Україні – 150 тис. грн – став Петро Яценко за роман «Нечуй. Немов. Небач». Спеціальні відзнаки та премії по 25 тис. грн отримали перекладачки Ольга Любарська та Ярослава Стріха.

«Наявність такої премії означає, що Львів входить в когорту справді європейських міст. Для мене як для письменника, перша ознака того, що місто європейське і що воно рухається у правильному напрямку – це наявність культурної надбудови. Тому що місто літератури не можливе без письменників. І коли нас – письменників – підтримують – ми відчуваємо, що потрібні і це великий стимул», – зазначив переможець Премії міста літератури ЮНЕСКО 2018 року Петро Яценко.

За словами голови журі Премії Василя Кметя, до номінації приймаються книги, що побачили світ у 2018 р. Твір автора має відповідати загальноприйнятим гуманістичним цінностям, його зміст не повинен ображати чи принижувати честь та гідність українського народу, а також пропагувати сепаратизм. Не прийматимуть до розгляду твори з ознаками плагіату та/або з порушенням авторського права. Крім того, номінований твір повинен бути доступним у друкованому та/або електронному вигляді, а перша публікація твору повинна бути в попередньому календарному році.

«Номінантів можуть висувати видавництва, книгарні, бібліотеки, громадські, професійні, творчі організації, а також культурні та освітні установи різних форм власності, які в своїй статутній діяльності маю напрям «література». Заявка на конкурс включає поданий один примірник номінованого твору, заяву на ім’я міського голови Львова та згоду автора/перекладача на розгляд твору в межах конкурсу», – розповіла керівниця офісу «Львів – Місто літератури ЮНЕСКО» Богдана Брилинська.

Також вона наголосила, уважно читати інструкції премії, адже багато творів відхилено через невідповідність пунктам.

«Найчастіше книги не проходили конкурсний відбір через дві причини: перше – книга була видана не в попередньому році; друге – книга наукова, а має бути художня. Прошу всіх детально ознайомлюватись з умовами участі», – закликала Брилинська.

Ознайомитись з Положенням про Премію міста літератури ЮНЕСКО можна за посиланням:

https://www8.city-adm.lviv.ua/Pool/Info/doclmr_1.NSF/(SearchForWeb)/73CA0E3ABB00BBFFC22582980036BCA3?OpenDocument

Loading...