Новини » Події 16 квітня, 2019, 8:05
У «Лефортово» дуже обмежили спілкування військовополонених моряків з родичами, – Євгенія Ейдер
Полонені українські моряки у залі суду в Москві, 13 лютого 2019 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Полонені українські моряки у залі суду в Москві, 13 лютого 2019 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Родина одного з військовополонених моряків, Андрія Ейдера, досі не має точної інформації про стан його здоров’я та проведені йому операції.

Про це розповіла мачуха Андрія Євгенія Ейдер в ефірі Армія FM.

«На даний момент ми не маємо чіткої медичної документації, яка б повідомила, які медичні операції зроблені та який в нього стан», – сказала Євгенія Ейдер.

При цьому вона наголосила, що слідство дуже обмежує спілкування українських військовополонених моряків із родичами у СІЗО «Лефортово».

«Після переведення в «Лефортово» спілкування дуже обмежене. І так не мали змоги ні говорити по телефону, ні бачитися. Переважно все спілкування – через адвокатів і консулів. Але до сьогодні ні ми від нього не отримували листів з «Лефортово», ні він – наших», – зазначила Ейдер.

За її словами, на українських військовополонених моряків чинять тиск при передачі їм листів від родичів.

«Від сторонніх людей листи все ж передають, а від рідних – кажуть: «Хочете побачити листи від своїх рідних, поводьтеся так, як ми вимагаємо». Тиснуть. Вони кажуть, що є стос листів, напиши, що нам потрібно, або поводься, як нам потрібно, і отримаєш. У перші дні нам говорили, що ми повинні чітко ставити запитання, а Андрій має чітко відповідати на них», – пояснила жінка.

Водночас вона уточнила, що поки Андрія утримували в московському СІЗО «Матроська тиша», була можливість «ставити якісь питання, листуватися хоч раз на тиждень». А також розповіла про те, як відбувається спілкування з батьками інших військовополонених моряків.

«Спілкуємося постійно. В нас є чат у Viber, ми обговорюємо будь-які речі. І зараз батьки поїхали на судилище до Москви, постійно інформують про перебіг подій», – додала Євгенія Ейдер.

Нагадаємо, полонений моряк Андрій Ейдер вивчає німецьку й пише вірші.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-18 17:26 :01