Новини » Політика 16 квітня, 2019, 2:32
Представник Зеленського пояснив, як планують «повернути силу» референдумам
ZIK
ZIK

Референдум, який народив нашу державу, був єдиним, де народ щось вирішував. Ми розробляємо законопроект про народовлання, аби він запрацював.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK розповів ідеолог команди Володимира Зеленського Руслан Стефанчук.

За словами пана Стефанчука, формуючи систему влади, в Україні було створено покруча, і зараз у країні фактично маємо лійку, через яку люди можуть проходити у владу, але після цього втрачають на 5 років зв’язок із народом.

«Ми забуваємо те, що 5 стаття Конституції передбачає, що джерелом влади є народ. Вона нівельована на всіх рівнях. За допомогою якого інструментарію це можна реалізувати? Дехто нам закидає, що народовладдя – це ще з Радянського Союзу, але на цьому формується вся європейська політика, яка називається пряма демократія. Тобто це можливість сформувати владу таким чином, щоб мати можливість впливати на її рішення і кадрову політику», – сказав пан Стефанчук.

Він уточнив, що команда Зеленського розробила великий пласт підходів, які стануть основою законопроектів, зокрема закону про народовладдя, де буде три основних складових.

«Перша – це референдуми. Зараз у народу України немає можливості чинити будь-яку дію через референдум. Другий блок – це питання народних ініціатив. У нас є певні складові, але вони вже перетворилися в мем. Третя складова – це так зване відкликання. Відкликання може бути не тільки осіб, але й можливість блокувати несправедливі державні рішення. Уявіть, якби в нас був механізм накладення народного вето на прийняті Верховною Радою закони, чи були б у нас закони 16 січня? Якби такий механізм був, то люди б не загинули», – відзначив представник команди Зеленського.

Водночас пані Влащенко поцікавилася, скільки команда дає собі часу на формування пакету законів і його голосування. За словами Руслана Стефанчука, вже завершується підготовка законопроектів, і протягом 100 днів буде показана нова якість.

Нагадаємо, 5 квітня Президент України Петро Порошенко здав аналізи на вміст в організмі нарко- і алкоречовин в антидопінговому центрі НСК «Олімпійський». Процедура відбору крові проходила на камери, в режимі-онлайн. Швидкі тести не виявили в організмі Порошенка наркотиків.

Інший претендент на президентський пост – Володимир Зеленський теж здав аналізи, проте це відбулося в одній із приватних клінік. Додамо, аналіз крові у Зеленського брав масажист клініки «ЄвроЛаб» Владислав Кірякулов, який був учасником кулінарного шоу «Мастер шеф» та знімався у серіалі «Свати».

Водночас, небажання Зеленського здавати волосся на аналіз викликало питання у штабу Порошенка.

Як виявилося, лабораторія взяла аналізи у Зеленського «заднім числом». Згодом Володимир Зеленський заявив, що з датою аналізів стався казус.

Крім того, 10 квітня Володимир Кличко закликав Порошенка та Зеленського пройти тести VADA. Петро Порошенко здав аналізи експертам VADA та заявив, що непроходження тесту – це приниження для країни.

Читайте більше новин на тему: вибори Президента

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 04:08 :45