Новини » Світ 16 квітня, 2019, 13:28
Орєшкін: Путінська вертикаль влади розвертається в бік Сходу
ZIK
ZIK

Президент Росії Володимир Путін шукає союзників на сході: у Туреччині, Китаї, КНДР. Водночас, до Заходу він повертається броньованим задом. Очевидно, ця позиція призведе РФ до ізоляції, відставання і стагнації.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив російський політолог Дмитро Орєшкін.

«Нинішні російські еліти встановлюють систему цінностей Радянського союзу: зі стагнацією в економіці, об’єднанням населення, інфляцією. Очевидно, населенню потрібно показати причину – ворогів», –  каже Дмитро Орєшкін.

Наявність зовнішнього ворога дозволяє консолідувати населення навколо вертикалі, державного лідера, зазначає політолог.

«Влада РФ насаджує тезу на кшталт: «Якщо ми не підтримаємо Путіна, то прийдуть натівці і нас розтопчуть!». Зрозуміло, що це брехня. Але більшість людей виховувалися у радянський час, а тому щиро вірять словам лідерів», – пояснює Дмитро Орєшкін.

Путінська вертикаль влади розвертається в бік Сходу, шукає собі союзників в Туреччині, КНДР, Китаї, зазначає політолог.

«До Заходу Росія повертається броньованим задом – це теж радянська модель поведінки. Тому, очевидно, в майбутньому РФ чекає ізоляція, відставання, стагнація, та й на дві октави вище звучатиме пропагандистський вереск», – прогнозує Дмитро Орєшкін.  

Взаємодія Росії із розвинутим світом – це балансування на лезі ножа, переконаний політолог.

«Росії, наче все одно. Загине кілька мільйонів людей – то й що? Захід слабкий, буржуазний – злякається. Відповідно, потрібно його завжди страшити. Для тих, хто жив в радянські часи – усе це добре знайоме, печальне і, мабуть, неминуче», – підкреслює Дмитро Орєшкін.

Політолог запевняє, що зупинка співпраці Росії з НАТО не означає нарощення конфлікту.

«Як і в Радянському союзі, російська влада розуміє, що сили, у порівнянні з потугами НАТО – дуже відрізняються. Співвідношення військового, технологічного, економічного потенціалу – один до десяти. Конфлікт призведе до швидкої поразки РФ. В Кремлі це чудово розуміють», – переконаний Дмитро Орєшкін.

Втім, Росія міркує іншими категоріями, розцінює, які втрати будуть прийнятними, звертає увагу політолог.

«Перед тим, як померти, путінська Росія зуміє завдати потужний удар Заходу. Так вважають на Заході. Ситуація приблизно така сама, що і з Кім Чин Ином. Говорити з ним нема про що. Але якщо він натисне на кнопку – нас чекають жахливі втрати. Тому з Кім Чин Ином доводиться домовлятися. Фактично, це чи не єдиний його козир», – каже Дмитро Орєшкін.

Путінська Росія дія за схожим принципом. Із президентом РФ є сенс говорити лише у військовому контексті, наголошує політолог.

«Путін постійно просуває військову тему, адже влізає у Сирію, Венесуелу для того, щоб змусити Захід з ним говорити. Насправді, ніякого конфлікту у Кремлі не хочуть, бо смертельно бояться. Але РФ має перевагу – їй все одно, чи загинуть люди. Тому Путін легко шантажує і блефує. На Заході це розуміють, однак не хочуть стикатися з мінімальним ризиком військової конфронтації, бо Росія – це трішки інша цивілізація», – додає Дмитро Орєшкін.

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ Росії Александр Грушко заявив, що Росія та НАТО повністю зупинили співпрацю за цивільним і військовим напрямками з ініціативи Альянсу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 11:51 :50